Tinder to aplikacja randkowa, o której już chyba każda i każdy z nas używał. A przynajmniej słyszał. Użytkownicy i użytkowniczki Tindera opierają się w głównej mierze na zdjęciach, podejmując decyzję, czy daną osobę przesunąć w prawo (na TAK), czy w lewo (na NIE). Jednak ważną częścią naszego profilu na Tinderze jest również jego opis, tzw. bio. Jeśli ktoś nas zainteresuje i wahamy się, w którą stronę przesunąć, to zwykle wchodzimy w profil takiej osoby, oglądamy dokładnie każde zdjęcie i czytamy to, co o sobie napisała (o ile to zrobiła, bo oczywiście można nie mieć żadnego opisu) czy jakie zainteresowania zaznaczyła.

Opis na Tindera, choć nie musi być niezwykle rozbudowany, powinien sprawić, że wyróżnisz się spośród innych kont w aplikacji. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Pomożemy: oto gotowe opisy na Tindera dla każdej dziewczyny – czy każdej innej osoby! Sprawdzą się one również w przypadku innych aplikacji randkowych, a tych już jest sporo: Bumble, OKCupid, Badoo...

Tinder: opisy, zdjęcia i wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć 

Tinder to jak już wiemy popularna aplikacja randkowa. O jej popularności może świadczyć choćby to, że korzysta z niej już ponad 50 milionów użytkowników. Jej fenomen to niezwykle intuicyjna obsługa: wystarczy, że przesuniesz zdjęcie kandydata czy kandydatki w prawo, jeśli masz ochotę na rozmowę, randkę, bliższe poznanie lub w lewo, jeśli nie jest w twoim typie. „Swipe left” i „swipe right” weszły już do języka, podobnie jak „It’s a match!”, czyli komunikat, który oznajmia sparowanie cię z innym użytkownikiem, który również przesunął twój profil w prawo. 

Tinder jest świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi, nie tylko potencjalnych partnerów czy partnerek, ale i grupy przyjaciół. I choć teoretycznie większość z nas nie ma czasu na dogłębne studiowanie każdego wyświetlonego w aplikacji profilu, to jednak catchy opis może zdziałać cuda i pomóc szczęściu czy naszemu wymarzonemu matchowi. Albo rozpocząć konwersację, kiedy już zmatchowani zostaniemy. Nie oszukujmy się, właśnie wtedy sporo osób bardziej uważnie przegląda profil osoby, z którą ma parę i podejmuje decyzję czy lub jak zagadać. A więc nie tylko dobre zdjęcia, lecz także ciekawe bio na Tinderze i innych tego typu apkach się liczy!

Tworząc swój profil na Tinderze, warto zatem skupić się na tych dwóch rzeczach: intrygującym opisie i aktualnych zdjęciach. Opis na Tindera, podobnie jak opis na Badoo czy innej aplikacji do randkowania, może być zabawny, poważny albo enigmatyczny. Ważne, aby był interesujący i przekazywał innym użytkownikom aplikacji jak najwięcej informacji o tobie, jednak w odpowiedni sposób, wyrażający ciebie.

Warto też podkreślić nie tylko to, co nas interesuje, lecz także swoje poglądy, wartości. To pozwoli uniknąć niedopasowania i nieporozumień!

Jak więc wymyślić najlepszy możliwy opis? Cóż, to zależy od tego, jakim typem osoby jesteś. Zacznij od zadania sobie kilku pytań: 

Zobacz także:

 • czy chcę sprawiać wrażenie osoby poważnej czy bujającej w obłokach?
 • zależy mi na przelotnym flircie czy dłuższej relacji?
 • jaki typ faceta/dziewczyny chcę przyciągnąć?

Teraz wspólnie możemy stworzyć opis, dzięki któremu wyróżnisz się wśród użytkowników i użytkowniczek aplikacji. 

Fajny opis na Tindera to połowa sukcesu

Jak stworzyć fajny opis na Tindera dla dziewczyny? Po pierwsze, porozmawiajmy o tym, czego (teoretycznie) nie należy robić. NA przykład używanie wyłącznie emotikon. Chociaż za ich pomocą można zaszyfrować wiadomość o sobie a rozwiązywanie zagadki, o co ci właściwie chodziło, może być dobrym wstępem do rozpoczęcia rozmowy po matchu! Emotkami można też krótko dać do zrozumienia, że jest się wege, wspiera osoby LGBT+ czy ujawnić swój znak zodiaku.

Najbardziej poprawnie byłoby w swoim bio poinformować o swoich pasjach i zainteresowaniach; opisać, jak lubisz spędzasz wolny czas, co jest twoją pasją, co cię bawi, irytuje... Co jeszcze może znaleźć się w twoim opisie na Tindera? Ulubiony klub, restauracja, twoje największe marzenie, czy muzyka, której słuchasz (na Tinderze obecnie istnieje opcja powiązania swojego konta z profilem na Spotify i ujawnienia, czego się słucha, jakich wykonawców czy wykonawczynie szczególnie lubi), ulubiony film czy książka. To wszystko w pewnym stopniu ujawnia, kim jesteś i daje pole do rozpoczęcia konwersacji. 

Do profilu na Tinderze można podpiąć również swój instagramowy profil i uchylić rąbka tajemnicy, czym tam się dzielisz ze światem. 

Krótki opis na Tindera dla dziewczyny 

Przejdźmy do konkretów. Jeśli jesteś osobą, która woli czyny od słów, wybierz krótki opis na Tindera. Krótki, nie oznacza jednak byle jaki - twoją misją jest przecież zaintrygowanie potencjalnej „randki”. Najłatwiejszą opcją, jest umieszczenie w bio znanego cytatu, który koresponduje z twoimi przekonaniami. Wystrzegaj się jednak oklepanych tekstów, które owszem - są piękne, ale są też zdecydowanie nadużywanie w niewłaściwych kontekstach.  

Krótki opis na Tindera dla dziewczyny – przykłady 

 • Lubię „Twin Peaks” i „Przystanek Alaska”, zaczynam książki, ale ich nie kończę. 
 • Nie ugotuję ci kolacji, ale zabiorę na najlepsze wino w mieście
 • Mogę napisać pierwsza, nie ma problemu
 • Mieć czy być?
 • Przesuń w prawo, jeśli nie lubisz nudy
 • Chodź na kawę
 • Jeśli pizza z anansem, to przesuń proszę w lewo
 • W pakiecie ze mną są dwa koty
 • Gdybyś miał słuchać jednej piosenki do końca życia, co by to było?
 • Podaj mi swój najlepszy tekst na podryw
 • Szukam rekomendacji, co jeszcze obejrzeć na Netfliksie

Inteligentny opis o sobie idealny na Tindera

Chcesz przyciągnąć kogoś, kto kocha książki, filmy czy seriale? Albo po prostu kogoś, z kim na pewno nie skończą ci się tematy do rozmowy? Postaw na opis, który pokaże, co w popkulturze jest ci najbliższe. Najlepsze do tego celu będzie skorzystanie z cytatów z książek, filmów czy piosenek.

Inteligentny opis na Tindera dla dziewczyny - przykłady 

 • „Robisz mi dzikość serca i fabularne mam sny... Gdzie tu sens i logika w tym całym ja i ty" -  „Monika”, Brodka
 • „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach" - Maya Angelou.
 • „W życiu nie chodzi o to, aby czekać aż burza minie. Chodzi o to, aby nauczyć się tańczyć w deszczu" - Vivian Green.
 • „Życie jest za piękne, żeby żyć normalnie" - Maria Czubaszek.
 • „Zamierzam złożyć mu propozycję nie do odrzucenia” - „Ojciec Chrzestny”, reż. Francis Ford Coppola
 • „Go ahead, make my day„. (Śmiało, zrób mi frajdę.) - „Nagłe zderzenie”

Śmieszny opis na Tindera 

Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje - również dobry humor potrafi „przełamać lody” na początku znajomości. Jeśli chcesz przyciągnąć kogoś, z kim będziesz mogła śmiać się do łez, postaw na zabawny opis. Ostrożnie z czarnym humorem - ten zatrzymaj raczej na na dalszy etap znajomości. Śmieszny opis na Tindera daje ci też możliwość wykreowania swojego wizerunku na kilka sposobów - słodki flirt z przymrużeniem oka, czy dziewczyna-kumpela, z którą można konie kraść? Wybór należy do ciebie. 

Śmieszny opis na Tindera dla dziewczyny - przykłady 

 • Szukam kogoś, kto będzie dojadał brzegi mojej pizzy ;) 
 • Plusy i minusy umawiania się ze mną: plus - nie będziesz singlem, wada - będziesz spotykał się ze mną...
 • Szukam czegoś niezobowiązującego, małżeństwo, dzieci, wspólny dom. Coś takiego 
 • Miejsce kobiety jest w kuchni… gdzie ma siedzieć sobie wygodnie, z nogami w górze, popijać wino i przyglądać się, jak jej mąż gotuje obiad - Elizabeth Gilbert, „I że cię nie opuszczę…”

Opis na Tindera po angielsku 

Wiadomo, po angielsku (ale też włosku czy francusku lub hiszpańsku) wszystko zdaje się brzmieć lepiej, cóż. Ale nie tylko dlatego dobrze mieć opis po angielsku. Zwłaszcza jeśli mieszkasz w dużym, lub po prostu akademickim mieście, takim jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław czy Lublin. Taki opis to wtedy istny must-have: pomyśl tylko o tych wszystkich ludziach, którzy przybyli do naszego kraju na Erasmusa i szukają nowych znajomości. Ale oczywiście coraz więcej osób tutaj pracuje czy wpada na dłuższe wakacje. To świetna okazja, by nawiązać międzynarodową znajomość. Oczywiście możesz po prostu napisać o sobie po angielsku. Ale mamy też dla ciebie przykłady ciekawych i zabawnych opisów w języku angielskim, które mogą przyciągnąć kogoś do ciebie. 

Opisy na Tindera dla dziewczyny po angielsku - przykłady 

 • I dare you to ignore this profile. I know you cannot. Now, swipe right. - Założę się, że nie jesteś w stanie zignorować tego profilu. A teraz po prostu przesuń ekran w prawo. 
 • Ready to be my one and only? Or at least my one and only for tonight? - Gotowy, żeby być moim jedynym? Albo chociaż jedynym na dzisiejszy wieczór? 
 • I’m a Leo, which means I’m loyal, passionate, and a bit of a drama queen. - Jestem zodiakalnym Lwem, co oznacza, że jestem lojalna, pełna pasji i odrobinę dramatyczna. 
 • Not looking for anything serious… just trying to get over my ex. - Nie szukam niczego poważnego... po prostu chcę zapomnieć o moim eks. 
 • I’m here because I don’t believe in soulmates, but I do believe in tequila and its ability to bring people together. - Jestem tutaj, bo nie wierzę w bratnie dusze, ale wierzę w tequilę i jej umiejętność łączenia ludzi. 
 • Let me be your crazy ex-girlfriend. - Pozwól mi zostać swoją szaloną eks. 

Opisy na Tindera, które odstraszają

Na koniec, przyjrzyjmy się typom opisów, które raczej zapewnią ci wielu „matchy”. Czego więc się wystrzegać? Na pierwszym miejscu umieścimy opisy oceniające potencjalnych kandydatów. Jeśli w opisie na Tinderze w sposób arogancki przyznasz, że nie masz ochoty rozmawiać z mężczyzną niskim czy łysym, jest duża szansa, że nie odezwie się do ciebie też ten wysoki i z bujną czupryną... 

Także wszelkie opisy typu: „Przesuń w lewo, jeśli...” zwykle odstraszają. Albo oceniające cudze opisy, np. „Ej, wszyscy lubią dobre jedzeni i podróże. Daj w lewo, jeśli nie robisz nic ciekawego w życiu”.

Najlepszym pomysłem nie wydaje się również umieszczanie na pozór enigmatycznych tekstów, jak „ po prostu napisz”, czy „nie lubię pisać o sobie”. Nic nie mówią o tobie również zdania: „Jestem spokojna i mam poczucie humoru” albo „Lubię dobrą książkę i dobry film”. Konkurencja w aplikacji jest duża, dlatego mało która użytkowniczka czy użytkownik będzie tracił czas na przysłowiowego „kota w worku”. Miejsce na opis powstało z jakiegoś powodu i warto je wykorzystać!