Musisz być bardziej pewna siebie! - w wielu z nas taka złota rada częściej wywołuje zupełnie niepotrzebną frustrację niż potrzebę działania, zwłaszcza, jeśli zdajemy sobie sprawę, że nie jest to nasza mocna cecha. I wcale nie musi być, bo pewność siebie nie jest czymś, z czym się rodzimy, a nabywamy – każda z nas w zupełnie innym momencie naszego życia. To niekiedy bardzo długi i żmudny proces, do którego powinno dochodzić się w tempie odpowiednim dla każdej z nas. Presja i oczekiwania innych nie są dobrymi sprzymierzeńcami. Jak zatem budować pewność siebie? Co przybliży nas co osiągnięcia wyznaczonego celu?

Rób to, w czym jesteś dobra i stawaj się coraz lepsza

Robisz coś, co sprawia ci dużo satysfakcji? To znaczy, że daje ci też pewność siebie! Jeżeli widzisz, że swoje działania przynoszą zadowalające rezultaty, ale w pierwszej kolejności dla ciebie, a nie dla innych, to znaczy że jesteś w tym dobra i możesz być jeszcze lepsza. Widzisz, że swoją wiedzą lub umiejętnościami możesz dzielić się z innymi, a bardzo często ktoś przychodzi do ciebie po pomoc? Nic tak nie buduje pewności siebie, jak pomoc innym.

Otaczaj się ludźmi, którzy motywują cię do działania

Na pewno znałaś lub znasz osoby, które są bardzo pewne siebie. Bardzo prawdopodobne, że ta wiedza wywoływała bądź wywołuje u ciebie zadrość. Nie ma nic gorszego. Musisz zmienić swoje podejście i nie traktować osób, które są pewniejsze od ciebie, jako wrogów czy zagrożenie, ale jako motywację do działania. Szczególnie, jeśli czujesz, że są oto osoby pomocne, zaangażowane i nie dążące do zrealizowania swoich celów kosztem innych.

Zasięgnij porady ekspertów – przyjdź na Dziewczyńskie Spotkanie z marką Mary Kay!

Chcesz budować pewność siebie, ale nie wiesz od czego zacząć? Chętnie dowiesz się, co na ten temat myślą eksperci? Przyjdź na kolejne Dziewczyńskie Spotkanie, które tym razem organizujemy z marką Mary Kay! Co ta znana kosmetyczna marka ma wspólnego z pewnością siebie? Bardzo dużo! Być może nie zdawałaś sobie sprawy z tego, że tym, co zwiększa pewność sobie i samoocenę u kobiet jest czerwona szminka. Jak to możliwe? Już 10 marca przyjdź do warszawskiej Elektrowni Powiśle i posłuchaj, co na ten temat powie konsultantka marki Mary Kay, dyplomowana mistrzyni makijażu oraz stylizacji, Marta Chowańska.

Marta od 10 lat związana jest z branżą beauty, specjalizuje się w doborze specjalistycznej pielęgnacji i luksusowym makijażu, ale jej misją jest również wydobywanie kobiecości i potencjału, jaki w drzemie w kobietach, zachęca do dbania o siebie i rozwoju osobistego. Robi to na szkoleniach i warsztatach w całej Polsce, a 10 marca w Elektrowni Powiśle zrobi to na Dziewczyńskim Spotkaniu.

Podjęłam osobiste wyzwanie noszenia czerwonej pomadki codziennie przez miesiąc. Nie tylko zmieniło to mnie, ale zainspirowałam swoje otoczenie! Czerwona pomadka ma siłę, nie ma drugiego koloru, który byłby tak klasyczny i bezkompromisowy zarazem. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego odcienia. Przetestowałam wszystkie i znalazłam trzy najlepsze. Nie rozstaję się z nimi! - mówi Marta.

Kolejną ekspertką, której nie zabraknie na tym wyjątkowym wydarzeniu będzie Sylwia Miller, psycholożka i psychoterapeutka. Psychologia jest nie tylko jej pracą, ale również pasją. Zaś psychoterapię traktuje jak spotkanie, które pozwala lepiej zrozumieć siebie, dotrzeć do istoty problemu i poradzić sobie z nim. Sylwia będzie z nami, by odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jeśli makijaż może dodać pewności siebie, to moda również. W tym temacie podczas Dziewczyńskiego Spotkania radą posłuży Agnieszka Dubas, stylistka i szefowa działu mody GLAMOUR. Agnieszka podpowie, jak ubraniem zwiększyć swoją samoocenę. Oraz jak sprawić, by stylizacja, w myśl, że to nie szata zdobi człowieka, jak najlepiej odzwierciedlała i podkreślała naszą osobowość, a nie tworzyła błędnego wyobrażenia innych (oraz nas samych) na nasz temat.

Zobacz także:

Na nasze spotkanie zaprosiliśmy także Kamilę Kołpacką. Kamilę możecie kojarzyć z jej profilu na Instagramie @kbrazilka, a także marki Letter Bag, której jest założycielką. Kibicujemy jej od dawna, ponieważ totalnie popieramy to, czym dzieli się ze swoimi followersami. A mianowicie naturalnością, ciałopozytywnością i dobrą energią.

Panel z tymi wszystkimi wspaniałymi bohaterkami poprowadzi Kasia Dąbrowska, redaktor naczelna GLAMOUR. A na uczestniczki spotkania będą czekały również niespodzianki! Jak dostać się na Dziewczyńskie Spotkanie z marką Mary Kay? Zapisz się przez formularz poniżej, odpowiedz na krótkie pytanie, potwierdź rejestrację, a następnie wyczekuj od nas wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. Liczba osób jest ograniczona (zaplanowaliśmy kameralne spotkanie w gronie 30 dziewczyn), więc zapiszcie się już teraz! Uczestniczki spotkania wyłonimy na podstawie najciekawszych odpowiedzi na zadane przez nas pytanie. Do zobaczenia!