Samoopalacz to idealna opcja dla osób, które marzą o pięknej opaleniźnie, a jednocześnie nie chcą narażać się na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Niestety nałożenie i równomierne nałożenie tego rodzaju kosmetyku na skórę nie należy do najprostszych. Wymaga pewnej wprawy. Jeżeli zaaplikowałaś samoopalacz i coś poszło nie po twojej myśli, nie panikuj. Istnieją bowiem skuteczne sposoby na to, by pozbyć się nieestetycznych plam oraz zacieków ze skóry. Oto kilka, które naprawdę działają. 

Jak zmyć samoopalacz? Skuteczne sposoby

Plamy i zacieki pojawiają się w miejscach, gdzie skóra jest grubsza, jak również tam, gdzie samoopalacz został nierównomiernie rozprowadzony. Zmycie sztucznej opalenizny jest możliwe. Warto jednak pamiętać, że to dość długi i pracochłonny sposób. Ale spokojnie. Bardzo możliwe, że w swojej kosmetyczce masz już kosmetyki oraz inne (w tym bardzo zaskakujące) produkty, które uporają się z plamami oraz zaciekami po samoopalaczu. 

Jak zmyć samoopalacz? Zmywacz do sztucznej opalenizny

Powstające na skórze plamy i zacieki po nałożeniu samoopalacza to dość powszechny problem. Nic więc dziwnego, że na rynku nie brakuje tak zwanych zmywaczy do sztucznej opalenizny. Tego rodzaju produkt oferuje m.in. marka St. Moriz Advanced Pro Formula. Tan Remover, bo właśnie tak brzmi jego nazwa, delikatnie (bez konieczności ścierania!), ale skutecznie usuwa samoopalacz. Co więcej, ma bardzo przyjemną formułę, która pozostawia skórę miękką i nawilżoną. Możesz go zobaczyć poniżej. 

Jak zmyć samoopalacz? Peeling

Jeśli chcesz pozbyć się samoopalacza, sięgnij po peeling. Najlepszy w tym wypadku będzie peeling cukrowy albo gruboziarnisty. Nałóż go na skórę i wykonaj kilkuminutowy masaż – dłonią lub za pomocą specjalnej rękawicy, którą kupisz bez problemu w każdej drogerii. Peeling sprawdzi się przede wszystkim na plamy w takich miejscach jak łokcie czy kolana. 

Jak zmyć samoopalacz? Sok z cytryny

Co ciekawe, pomocny w pozbyciu się plam i zacieków z samoopalacza może okazać się również sok z cytryny, która posiada właściwości rozjaśniające. Jak go używać? To bardzo proste. Możesz nałożyć go bezpośrednio na miejsce, w którym pojawiły się plamy oraz zacieki i delikatnie wetrzeć w skórę albo nasączyć nim wacik, czy gazę, a następnie wykonać mini okład. 

Jak zmyć samoopalacz? Oliwka i olejek

Co zrobić, aby pozbyć się samoopalacza? Należy mocno natłuścić skórę. Możesz w tym celu użyć ulubionego olejku albo (po prostu) oliwki dla dzieci. Nałóż solidną warstwę wybranego przez siebie produktu na skórę i pozostaw na około 15 – 20 minut. Następnie możesz zmyć oliwkę / olejek albo wziąć prysznic czy dłuższą kąpiel. 

Jak zmyć samoopalacz? Szare mydło

Szare mydło na pewno pamiętasz z dzieciństwa. Wielokrotnie przekonywałyśmy się o tym, że produkt, który uwielbiały nasze babcie, działa cuda. Jak się okazuje, radzi sobie skutecznie m.in. z plamami oraz zaciekami z samoopalacza. Nie masz go w domu? Nie martw się. Szare mydło jest dostępne w niemal każdej drogerii czy supermarkecie. Kosztuje tylko kilka złotych. 

Zobacz także:

Jak zmyć samoopalacz? Tonik z alkoholem

Chcąc pozbyć się samoopalacza, możesz użyć także toniku z alkoholem, który jest jego największym wrogiem. Nasącz wacik tym kosmetykiem, a następnie delikatnie przetrzyj nim skórę. Jednak zachowaj ostrożność, ponieważ alkohol bardzo wysusza skórę, poza tym może ją podrażnić. Sposób ten traktujemy więc jako ostateczność.