Jak zrobić ankietę na TikToku? 

TikTok to najszybciej rozwijająca się platforma mediów społecznościowych na całym świecie. Aplikacja posiada ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników i jest doceniana przede wszystkim za swój trafnie działający algorytm. TikTok bardzo szybko personalizuje treści, które wyświetla danemu użytkownikowi, tak, żeby każda osoba oglądała tylko to, co chce oglądać.

TikTokowy algorytm ma też inną, ważną zaletę. Pozwala na wybicie się i uzyskanie bardzo wysokich zasięgów każdemu użytkownikowi. Czasem zdarza się, że wrzucając jedno wideo jesteśmy w stanie uzyskać pod nim kilkaset tysięcy wyświetleń. Wszystko zależy od zainteresowania naszą treścią w pierwszych godzinach po opublikowaniu. 

Z tego powodu duża liczba osób decyduje się na prowadzenie profilu na TikToku w celu uzyskania rozpoznawalności w sieci i zostań influencerem. Interakcja z obserwatorami to jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie zasięgów konta, a co za tym idzie, wybicie się wśród użytkowników aplikacji. Jednym ze sposobów na utrzymanie zainteresowania publiczności, jest angażowanie jej w odpowiadanie na pytania zadawane w ankietach. 

Jak zrobić ankietę na TikToku tak, aby jak najbardziej zaangażowała publiczność?  

Jak zrobić ankietę na TikToku? Kila przydatnych wskazówek 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy i wspomniałyśmy, tworzenie ankiet w mediach społecznościowych jest jednym z niezbędnych kroków ku zwiększeniu zasięgów konta. Jak jednak stworzyć ankietę na TikToku, w której nasi obserwatorzy będą chcieli wziąć udział? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek. 

Znajdź odpowiedni temat

Wskazówka, która może wydawać się oczywista, jest tak naprawdę kluczem do sukcesu zaangażowania jak największej liczby osób. Pamiętaj, że temat ankiety powinien być związany z ogólną tematyką prowadzonego przez ciebie profilu. Jeśli kontent, który dodajesz, jest związany z modą, stwórz ankietę, w której poprosisz odbiorców i odbiorczynie, aby wybrali twój kolejny outfit. 

Natomiast jeśli prowadzisz profil kulinarny, zapytaj obserwatorów, co masz ugotować następnym razem. Osoby, które śledzą twoje poczynania w sieci, chętnie dołożą swoją cegiełkę do tematyki następnego wideo, które dodasz. Ponadto, bardzo chętnie je obejrzą, ponieważ będą mieli i miały świadomość, że ich odpowiedź w ankiecie miała wpływ na finalną formę filmiku.  

Zobacz także:

Zachęć użytkowników do wzięcia udziału w ankiecie

Prawdopodobnie każdy z nas chętniej zaangażuje się w aktywność społeczną, jeśli zostanie do tego odpowiednio zachęcony lub zachęcona. Ta zasada sprawdza się też w przypadku social mediów. Jeśli masz zamiar stworzyć ważną dla twojego profilu ankietę, poinformuj o tym użytkowników aplikacji, na przykład podczas transmisji na żywo lub we wcześniej dodanym wideo. Wytłumacz im, dlaczego ich odpowiedzi na pytania są dla ciebie ważne. Jeśli masz do tego zasoby i przestrzeń, zorganizuj konkurs, w którym wylosujesz jedną z zaangażowanych osób i w jakiś sposób ją nagradzasz (pamiętaj jednak, żeby najpierw sprawdzić zasady organizowania konkursów w regulaminie TikToka). 

Udostępnij odpowiedzi użytkowników

Pamiętaj, żeby podsumować wyniki ankiety. Najlepiej, jeśli opowiesz o niej w następnej transmisji na żywo albo dodasz post z wynikami. Jeśli użyłeś lub użyłaś ankiety do wybrania tematu na następne wideo, wspomnij o tym przy jego nagrywaniu. Pokaż swoim obserwatorom i obserwatorkom, że ich odpowiedzi miały realny wpływ na twoją decyzję. Zachęcisz ich tym do dalszego uczestniczenia w ankietach, a także innych sposobach interakcji, takich jak transmisje na żywo czy pytania w komentarzach. 

Jak zrobić ankietę na Tik Tok? Instrukcja krok po kroku! 

Masz już konkretny pomysł na temat interakcji z obserwatorami, ale dalej nie wiesz, jak stworzyć ankietę na Tik Toku? Nie martw się, ponieważ poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję krok po kroku! 

Krok 1: Otwórz aplikację TikTok na wybranym urządzeniu elektronicznym. 

Krok 2: Naciśnij ikonkę +, którą znajdziesz w dolnej części ekranu. 

Krok 3: Kliknij ikonkę +, aby nagrać lub udostępnić plik. 

Krok 4: Kliknij ikonę Naklejki, która będzie znajdować się w liście funkcji po prawej stronie ekranu. 

Krok 5: Wybierz ikonę Poll (Ankieta) z listy funkcji, które pojawią się na ekranie. 

Krok 6: Uzupełnij ankietę: 

  • zadaj pytanie, 
  • dodaj do niego dowolną ilość odpowiedzi, które będą wybierane przez twoich obserwatorów. 

Krok 7: Kliknij przycisk Gotowe, a następnie umieść ankietę w dowolnym miejscu na publikowanym przez siebie wideo, przesuwając ją palcem po ekranie. 

Krok 8: Jeśli nie jesteś zadowolony z ankiety, możesz edytować ją przed publikacją wideo, naciskając przycisk Edytuj. 

Krok 9: Kiedy ankieta będzie gotowa, kliknij przycisk Dalej znajdujący się w prawym, dolnym rogu ekranu, a następnie Opublikuj, żeby dodać wideo na swój profil na Tik Toku. 

Gotowe! Tak stworzony filmik z ankietą na TikToku na pewno zaangażuje sporą ilość odbiorców. 

Jak zwiększyć zasięgi na TikToku za pomocą ankiety? 

Jak już wiemy, angażowanie publiczności na TikToku za pomocą ankiet jest świetnym sposobem na zwiększenie zasięgu profilu. Czy istnieją jednak sposoby, które sprawią, że nasz film z ankietą wywoła jeszcze większe zamieszanie? 

Tak. Oprócz samej ankiety, świetnym sposobem na podbicie popularności wideo jest dodanie do niego jednej z „trendujących” na TikToku piosenek. Muzyka, którą użytkownicy wykorzystują w aplikacji, rządzi się własnymi prawami. Raz na jakiś czas, jeden z utworów staje się gorącym hitem, a algorytm faworyzuje filmy, do których został wybrany jako podkład muzyczny. 

Nie zapominaj też, że jeśli zależy ci na zwiększeniu zasięgów konta, każdy film, który publikujesz, powinien zostać opisany za pomocą odpowiednich hashtagów. Ich używanie jest jednym z najprostszych sposobów na to, aby kontent, który dodajesz, wyświetlał się większej liczbie użytkowników aplikacji. Co za tym idzie, twoje wideo z ankietą pokaże się szerszej publiczności, a to przełoży się na dużą ilość reakcji, udostępnień i komentarzy. 

Jakie hashtagi dodawać do wideo na TikToka z ankietą? W tym roku najpopularniejsze słowa to między innymi: 

#tiktok #love #like #follow #explore #meme #video #followforfollowback #duet #repost #tiktokchallenge #new #tiktokfamous #tiktoktrend #viralvideos #viralpost #slowmo #behindthescenes #dadsoftiktok #momsoftiktok #family #reallifeathome #tiktokmademebuyit #challenge #artistsoftiktok #tiktok #foryoupage #fyp #foryou #viral #love #funny #memes #followme #cute #fun #music #happy #fashion #follow #comedy #bestvideo #tiktok4fun #thisis4u #loveyoutiktok #cutebaby #cutegirl #cuteness #cuteboy #testbook #learning #edutok #knowledge #mindpower #jobtips #careergoals #education #healthyfood #newrecipe #videorecipe #recipe #cooking #foodie #tiktokfood