Muzyka z TikToka bardzo szybko znajduje się na pierwszych miejscach list przebojów. Nic dziwnego, ponieważ ta popularna aplikacja od jakiegoś czasu wyznacza trendy w popkulturze, modzie i sztuce. Czasem zdarza się jednak, że przy przeglądaniu zakładki Dla Ciebie w ucho wpadnie nam utwór, który nie został podpisany przez twórcę danego filmiku. Jak znaleźć piosenkę z TikToka? Czy muzykę z aplikacji można zapisywać na urządzeniach elektronicznych? Podpowiadamy. 

Jak znaleźć piosenkę z TikToka? 

TikTok to kopalnia inspiracji oraz trendów z różnych (czasem naprawdę zaskakujących) dziedzin. Nic dziwnego, ponieważ aplikacja jest najszybciej rozwijającą się platformą mediów społecznościowych. Doceniania przede wszystkim za swój świetnie działający algorytm, ma w tym momencie ponad 2 miliardy użytkowników i użytkowniczek. Choć znamy ją coraz lepiej i odkrywamy kolejne funkcjonalności, niektóre kwestie pozostają problematyczne. O co chodzi z „trendami” muzycznymi na TikToku? 

Jak pewnie już wiesz, aplikacja pozwala użytkownikom i użytkowniczkom na publikowanie krótkich filmów wideo o praktycznie dowolnej tematyce (o ile nie naruszają zasad bezpieczeństwa zawartych w regulaminie). TikTok umożliwia dodanie do nich muzyki, dostępnej bezpośrednio w aplikacji. Najczęściej są to wycinki utworów, które zostały wcześniej wrzucone przez jednego z użytkowników czy użytkowniczkę. Jeśli dana piosenka się przyjmie, a materiały, w których ją wykorzystano, mają spore zasięgi, automatycznie staje się popularna i jest faworyzowana przez algorytm. Wideo z danym utworem są wyświetlane u kolejnych osób, które często wykorzystują go w innych aplikacjach i mediach społecznościowych. To z tego powodu muzyka z TikToka jest rozpoznawalna również poza aplikacją i często trafia na najwyższe miejsca list przebojów. 

Jak znaleźć piosenkę z TikToka? Najprostszym sposobem jest wyszukanie jej w wideo, które zostało wrzucone przez danego twórcę czy twórczynię. Jeśli wykorzystał on jeden z dźwięków zapewnionych przez aplikację, jego tytuł powinien pojawić się w lewym dolnym rogu ekranu, obok ikonki przedstawiającej nutkę. Wystarczy, że na nią klikniemy - aplikacja pokaże nam tytuł i wykonawcę utworu, a także przekieruje nas do innych filmów, które wykorzystały tę samą piosenkę. 

Co jednak, jeśli po kliknięciu ikony nutki wyświetla nam się tylko napis oryginalny dźwięk - nazwa autora wideo? 

Jak znaleźć piosenkę z TikToka nie znając jej tytułu? 

Niestety czasem zdarza się, że twórca wideo na TikToku puścił muzykę w tle i nie oznaczył jej tytułu i wykonawcy. Jak znaleźć muzykę nie znając jej tytułu? Możesz w tym celu: 

1. Wykorzystać jedną z aplikacji do rozpoznawania muzyki. Najpopularniejsza z nich, Shazam, jest dostępna na urządzenia zarówno z systemem iOS, jak i Android. Wystarczy, że włączysz aplikację i puścisz muzykę w jej tle. Piosenka, której szukasz, powinna zostać rozpoznana w kilkanaście sekund. 

Zobacz także:

2. Wpisać w wyszukiwarkę internetową kawałek tekstu. Jeśli piosenka z TikToka, która ci się spodobała, ma wokal i tekst, spróbuj wyłapać kilka słów, które w niej słyszysz. Wpisanie ich w Google czy Yahoo powinno wystarczyć, żeby znaleźć odpowiedni utwór. 

3. Poszukać odpowiedzi w komentarzach. Często zdarza się, że inni użytkownicy i użytkowniczki aplikacji też chcieliby dowiedzieć się, jaka piosenka została wrzucona do wideo. Czasem najprościej jest po prostu zapytać o to twórcę bądź twórczynię, albo sprawdzić, czy ktoś już wcześniej nie zrobił tego w komentarzach pod postem.    

4. Poszukać piosenki na jednej ze składanek z muzyką z TikToka. Jeśli nie znasz tytułu piosenki, ale pamiętasz, jak brzmiała, możesz znaleźć w Internecie jedną z TikTok’owych playlist. Przejrzenie wszystkich piosenek „trendujących” aktualnie w aplikacji może zająć ci trochę czasu, jednak jest spora szansa, że w końcu znajdziesz tę, która cię wcześniej zainteresowała. 

5. Zapytać Siri. Jeśli jesteś użytkownikiem lub użytkowniczką urządzenia elektronicznego z systemem iOS, możesz poprosić wirtualną asystentkę, Siri, aby wyszukała dla ciebie tytuł puszczonej piosenki. Co więcej, Siri jest w stanie zlokalizować utwór po samej melodii, więc jeśli udało ci się ją zapamiętać, jest szansa, że asystentka znajdzie muzykę nawet wtedy, gdy tylko ją zanucisz. 

Jak pobrać muzykę na TikToku? 

W poprzednich akapitach podpowiedzieliśmy, jak znaleźć piosenkę z TikToka, która wpadła nam w ucho. Czy istnieje jednak możliwość na zapisanie jej na swoim urządzeniu elektronicznym tak, żeby mieć do niej ciągły dostęp? Niestety, aplikacja nie udostępnia tego typu opcji. Piosenki, które są wykorzystywane do tworzenia kontentu, można najczęściej odsłuchać tylko częściowo, będąc zalogowanym na swoje konto na TikToku. Nie jesteśmy w stanie pobrać ich na telefon bezpośrednio z aplikacji. Istnieje jednak kilka sposobów na to, żeby mieć dostęp do muzyki z TikToka na swoim urządzeniu elektronicznym. 

Spodobała ci się piosenka z TikToka, ale nie wiesz, w jaki sposób zapisać ją w swoim telefonie? Przedstawiamy kilka wskazówek, jak mieć do niej dostęp!

Spotify lub Apple Music 

Jeśli korzystasz z jednej z tych popularnych aplikacji , dostęp do muzyki z TikToka nie powinien być dla ciebie problemem. Wystarczy, że znajdziesz tytuł ulubionej piosenki, wyszukasz ją w Spotify czy Apple Music, a następnie dodasz do ulubionych lub wrzucisz do jednej ze swoich playlist.

YouTube 

Piosenkę z TikToka możesz znaleźć też na platformie YouTube. Słuchanie jej w tej formie nie będzie aż tak wygodne, jak poprzez aplikację muzyczną, jednak ta opcja również daje ci do niej łatwy dostęp. 

Ściągnięcie pliku na telefon 

Ulubioną muzykę z TikToka możesz też pobrać z Internetu i zapisać ją na swoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj jednak, że pobieranie muzyki z nieznanych źródeł może naruszać prawa autorskie artysty czy producenta, który stworzył dany utwór. Jeśli czujesz, że strona, z której chcesz ściągnąć piosenkę, może działać nielegalnie, najlepiej zrezygnuj z jej pobierania. Korzystaj tylko z legalnych źródeł. 

Piosenki z TikToka - najgorętsze trendy tego roku 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, piosenki dodawane przez użytkowników TT bardzo szybko znajdują się na pierwszych miejscach list przebojów. Co ciekawe, muzyka z TikToka wywiera tak duży wpływ na popkulturę, że obecnie jednymi z najczęściej wybieranych playlist imprezowych są właśnie te, które gromadzą piosenki z aplikacji. 

Jakie utwory są teraz najchętniej wybierane przez użytkowników i użytkowniczki aplikacji? W tym roku, najpopularniejsze piosenki z Tik Toka to między innymi: 

 • „CUFF IT" - Beyonce 
 • „Mary On a Cross" - Ghost 
 • „Kawa z Rana" - Big Dance 
 • „Glimpse of Us" - Joji 
 • „Sunny Day" - Ted Fresco 
 • „Aesthetic" - Tollan Kim 
 • „Phonky Tribu" - Funk Tribu 
 • „Love You So" - The King Khan & BBQ Show
 • „Year Zero" - Minniva
 • „B.O.T.A. (Baddest Of Them All)" - Eliza Rose & Interplanetary Criminal 
 • „Music For a Sushi Restaurant" - Harry Styles
 • „Cool Kids (our sped up version)" - Echosmith 
 • „River Flows in You" - Thomas Swanson 
 • „Seksoholik" - Żabson 
 • „Wannabe (Sped Up Version)" - why mona 
 • „I Think I Like When It Rains" - WILLIS
 • „BILLIE EILISH" - Armani White 
 • „Life is a Highway" - Rascal Flatts
 • „I’m Good (Blue)" - David Guetta & Bebe Rexha
 • „1, 2, 3" - Sofia Reyes

Masz je już na swojej playliście?