TikTok to najczęściej pobierane medium społecznościowe na świecie. Aplikacja, która jest znana przede wszystkim za sprawą charakterystycznych trendów, związanych najczęściej z tańczeniem i śpiewaniem, ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników. Jest też dostępna w kilkudziesięciu wersjach językowych. Mimo dużej popularności część osób decyduje się na rezygnację z jej użytkowania. Jak usunąć konto na TikToku? Czy można zdecydować się na czasową dezaktywację profilu? Podpowiadamy. 

Jak usunąć konto na TikToku? 

Media społecznościowe są nieodłącznym elementem naszego życia. W ostatnich latach jedną z najpopularniejszych platform stał się TikTok, który pochodzi z Chin. Aplikacja dostępna na większość tabletów i smartfonów, pozwala nam na dzielenie się z innymi użytkownikami krótkimi filmami o dowolnej tematyce. TikTok jest doceniany za świetne działanie swoich algorytmów, które wręcz perfekcyjnie dostosowują wyświetlany kontent do preferencji danej osoby. 

Pomimo że TikTok dalej zyskuje na popularności, część zarejestrowanych użytkowników decyduje się na rezygnację z używania aplikacji. Na szczęście platforma udostępnia opcję szybkiego pozbycia się profilu, dzięki czemu przestaje być on widoczny dla innych osób. Jak usunąć konto na TikToku? W zależności od indywidualnych potrzeb, możemy dezaktywować profil na określony czas lub całkiem się go pozbyć.

Jak usunąć konto na TikToku? Trwałe usuwanie i dezaktywacja 

Jeżeli chcesz odpocząć od TikToka, to na początku możesz po prostu usunąć aplikację lub wyłączyć w niej powiadomienia. Jeśli jednak zdecydujesz, że chcesz pozbyć się profilu, musisz zastanowić się, czy chcesz go czasowo dezaktywować, czy trwale usunąć. Jakie są różnice między tymi opcjami? 

Dezaktywacja konta na TikToku polega na rezygnacji z użytkowania profilu i ukrycia go przed innymi osobami zarejestrowanymi w portalu. Jest to opcja odwracalna, a aktywacja konta wymaga od nas tylko powtórnego logowania w aplikacji. 

Trwałe usunięcie konta na TikToku powoduje bezpowrotne utracenie wszelkich danych, które były zapisane w profilu. Aplikacja daje nam 30 dni na zmianę decyzji (w tym czasie możemy aktywować i odzyskać nasz profil). Podczas usuwania konta TikTok daje nam też opcję pobrania na urządzenie elektroniczne wszelkiego kontentu, który na nim zapisaliśmy. 

Jak usunąć konto na TikToku? Instrukcja krok po kroku 

Zdecydowałeś lub zdecydowałaś się na usunięcie konta na TikToku, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nie martw się! Zadanie jest bardzo proste, a z pomocą naszych rad zajmie ci dosłownie kilka minut. 

Zobacz także:

Jak usunąć TikTok? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku: 

Krok 1: Przejdź do strony głównej swojego profilu, klikając w tym celu przycisk Ja (Profil) znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu. 

Krok 2: Kliknij ikonę trzech pionowych kropek lub poziomych kresek, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wejdź w Ustawienia i prywatność. 

Krok 3: Kliknij przycisk Zarządzaj kontem, który znajduje się na samej górze listy ustawień. 

Krok 4: Kliknij przycisk Dezaktywuj lub usuń konto, który znajduje się na dole listy ustawień. 

Krok 5: Po wybraniu odpowiadającej opcji aplikacja zapyta nas, z jakiego powodu zdecydowaliśmy się na usunięcie konta. Odpowiedź na pytanie nie jest obowiązkowa, a jeśli chcemy z niej zrezygnować, wystarczy wcisnąć przycisk Pomiń, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. 

Krok 6: Jeśli zdecydujesz się na trwałe usunięcie konta, aplikacja zapyta, czy chcesz pobrać dane, które były w niej zapisane (jest to bardzo ważne, jeśli nie chcemy utracić filmików dodanych na nasz profil).

Krok 7: Po podjęciu decyzji dotyczącej pobierania danych, aplikacja jeszcze raz poprosi nas o potwierdzenie usunięcia konta poprzez wciśnięcie przycisku Kontynuuj. 

Jak usunąć konto na TikToku na komputerze? Operacja przebiega w ten sam sposób, co z poziomu aplikacji na tablecie czy smartfonie. Musimy w tym celu odwiedzić stronę tiktok.com i zalogować się do naszego konta, a następnie powtórzyć wszystkie kroki, które zostały opisane powyżej. 

Jak odzyskać usunięte konto na Tik Toku? 

Jeśli zdecydujesz się na trwałe pozbycie się konta na TikToku, najpierw zostanie ono dezaktywowane na trzydzieści dni. W tym okresie możesz zmienić zdanie i logując się do aplikacji na nowo aktywować swój profil. Nie zapominaj jednak, że po upływie 30 dni konto zostanie trwale usunięte, a powrót na TikToka będzie wymagał powtórnej rejestracji. 

Niestety aktualnie nie ma sposobu na odzyskanie konta na TikTok, które zostało trwale usunięte. Co ważne, jeśli zdecydujesz się na ten krok, aplikacja pozbędzie się wszelkiego kontentu, który został wrzucony na twój profil. Jeśli nie zapiszesz wcześniej na dowolnym urządzeniu elektronicznym wszystkich filmów znajdujących się na twoim koncie, zostaną one bezpowrotnie utracone. 

Pamiętaj, że jeśli zastanawiasz się nad rezygnacją z TikToka dlatego, że nie chcesz już dzielić się ze światem udostępnionym na twoim profilu kontentem, nie musisz wcale dezaktywować konta w aplikacji. Jak usunąć film z TikToka? Wystarczy, że wejdziesz na swój profil, wybierzesz niechciany filmik i klikniesz ikonę trzech kropek, która znajduje się po prawej stronie ekranu. Na dole pojawi się lista ustawień, a na jej końcu znajdziesz ikonkę z napisem Usuń.