Ze względu na wzrost liczby zakażeń covid-19 w ostatnim czasie rząd podjął decyzję o wprowadzaniu kolejnych obostrzeń. Zmiany dotyczą m.in. zasłaniania ust oraz nosa. Od 27 lutego 2021 roku przyłbice, chusty oraz szaliki mogą być traktowane jedynie jako dodatkowa ochrona, a nie alternatywa dla maseczek. Co więcej, rządzący apelują, abyśmy w miarę możliwości pozostali w domach i dbali o higienę. Oprócz noszenia wspomnianych maseczek ochronnych, kluczowa jest również regularna dezynfekcja rąk. Żel antybakteryjny powinien towarzyszyć nam cały czas. Jeżeli nie chcecie go kupować, albo jeżeli chcecie być bardziej eko i zaoszczędzić pieniądze, możecie wykonać taki płyn do dezynfekcji rąk można wykonać samodzielnie – w domowym zaciszu. W sieci znajdziecie mnóstwo przepisów na domowy żel antybakteryjny i antywirusowy, ale zaledwie część z nich jest naprawdę skuteczna. W czym tkwi sekret? Najważniejsze jest odpowiednie stężenie alkoholu, które powinno wynosić przynajmniej 70%. Ale spokojnie! Znalazłyśmy przepis, który naprawdę działa!

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Oto sprawdzony przepis na żel antybakteryjny i antywirusowy

Jak zrobić płyn do dezynfekcji, który NAPRAWDĘ działa? Spieszymy z odpowiedzią! Skuteczny przepis znalazłyśmy na blogu Szczęśliva.pl. Magda Kogut – Wałęcka przygotowała aż cztery przepisy na żel antybakteryjny i antywirusowy, ale nam najbardziej przypadł do gustu ten z dodatkiem żelu aloesowego. Aby go wykonać, potrzebujecie 80 ml etanolu albo alkoholu izopropylowego, którego często używa się do dezynfekcji. Kolejny – potrzebny składnik to żel aloesowy. Potrzebujecie dokładnie 20 ml tego produktu. Najlepsze żele aloesowe znajdziecie (i kupicie) poniżej. Wszystko, co musicie zrobić, to dokładnie zmieszać ze sobą poszczególne składniki. Voilà! Gotowy płyn do dezynfekcji rąk przelejcie do buteleczki.

Nie zapominajcie jednak o częstym myciu rąk! To jest najważniejsze. Płyn do dezynfekcji warto traktować jako dodatkowe zabezpieczenie.