Sprawdzi się dla każdej długości włosów (no, może poza french bobem), jest szybki i nadający się na niemal każdą okazję. Poza tym, sleek bun kochają modelki takie jak Hailey Bieber, Bella i Gigi Hadid czy Kendall Jenner. Czy to koniec ery messy buns, nieidealnych upięć i rozwianych włosów? Nie wiemy. Ta sprawdzona fryzura sprawi jednak, że będziesz wyglądać, jakbyś spędziła przed lustrem godzinę. Tak naprawdę, by wyczarować na głowie sleek bun potrzebujecie jedynie kilkunastu minut! To przepis na szybki efekt WOW!

Ulubione uczesanie modelek – jakich produktów potrzebujesz?

Sleek bun to uczesanie, które najlepiej sprawdzi się na włosach dwa lub trzy dni po myciu. Naturalny olej skóry głowy pozwoli łatwiej operować kosmykami, by uzyskać efekt „ulizanych włosów”. Jeśli jednak najdzie cię ochota na fryzurę supermodelek zaraz po myciu głowy, zalecamy użycie olejków do włosów. Najlepiej postawić na produkt, który kontroluje puszenie się i odstające kosmyki. Zależy nam bowiem na tym, aby wszystkie włosy dobrze trzymały się skóry głowy. Jeśli mamy być jednak szczere – im bardziej tłuste włosy, tym lepiej (rzadko się to słyszy, ale uwierzcie nam na słowo). Dla tych z was, które nie lubią nakładać olejów, proponujemy natomiast trwałe i sprawdzone pianki do układania włosów.

 

 Ulubione uczesanie supermodelek – jak odtworzyć sleek bun?

Jak odtworzyć ulubione uczesanie Hailey Bieber i Kendall Jenner? Pamiętaj o dobrze rozczesanych włosach. Po nałożeniu olejków lub pianki zadbaj o równy przedziałek na środku głowy. Oddziel przednie kosmyki od reszty włosów i zepnij je żabkami lub malutkimi gumkami. Resztę zwiąż w ciasną kitkę, używając dobrej jakości szczotki do włosów, by zebrać wszystkie, nawet najkrótsze baby hair. Gdy będziesz zadowolona ze swojego uczesania, możesz do upięcia dołączyć przednie kosmyki, pamiętając jednak, by nie zniszczyć przedziałka. Następnie zakręć włosy w kok dookoła gumki trzymające kitkę i gotowe! Na koniec polecamy użycie lakieru. Pro tip: zamiast spryskiwać bezpośrednio skórę głowy, nanieś odrobinę produktu na dłonie, a potem wygładź nimi włosy.

Dla ułatwienia znalazłyśmy także filmik, który w bardzo prosty sposób pokazuje, jak odtworzyć ulubioną fryzurę sióstr Hadid.  

@melisekrem Sleek Bun Tutorial #sleekbun #cleangirlhair #cleangirlhairstyle #hairtutorial ♬ Say It Right - Sped Up Remix - Nelly Furtado & Speed Radio