Czy wiesz, że istnieje idealny wiek na znalezienie miłości? Zobacz, jaka jest idealna różnica wieku, aby para była ze sobą kompatybilna, a jej związek przerwał. Oczywiście nie jest tak, że jedynie ta perfekcyjna różnica wieku zagwarantuje bycie razem na długie lata. Sukces zależy głównie od komunikacji, zaufania, wspólnych wartości i wzajemnego szacunku. Jednak, mimo wszystko, istnieje różnica wieku, która gwarantuje większe prawdopodobieństwo długiego przetrwania związku.

Jaka jest idealna różnica wieku w związku? Oto, co na ten temat mówi nauka

Związki od zawsze są ogromną tajemnicą i niewiadomą i chyba nikomu nie udało się znaleźć jednego magicznego przepisu na relacje romantyczne. Grupa specjalistów przeprowadziła ciekawe badanie, które pokazało statystyki dotyczące różnicy wieku, jaka powinna być między tą „idealną” parą.

Badania Emory Univeristy w Atlancie w Stanach Zjednoczonych uwzględniły ponad 3000 par i ujawniły bardzo interesujące dane. Wyniki wykazały, że związki, w których różnica wieku wynosi tylko rok różnicy, mają 3% szans na rozpadnięcie się. Z drugiej strony, pary, w których różnica wieku wynosi 10 lat lub więcej, mają aż 39% szans na rozpad. Oznacza to, że większa różnica wieku ma co najmniej 95% szans na niepowodzenie.

Dlaczego związki z najmniejszą różnią wieku są w stanie przetrwać najdłużej?

Powodem, dla którego pary z mniejszą różnicą wieku są trwalsze są następujące: przede wszystkim partnerzy mają ze sobą więcej cech wspólnych – przechodzą w tym samym momencie przez podobne etapy w życiu, dorastali w podobnych okresach (także kulturowych).

Warto też zaznaczyć, że ta statystyka nie jest wcale jedyną słuszną regułą i przepisem na udany związek. Miłość jest nieprzewidywalna i rządzi się swoimi prawami. Nadchodzi w najbardziej nieoczekiwanym momencie – wtedy kiedy jest na nią czas i absolutnie nie bierze pod uwagę wieku potencjalnych partnerów.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx