Uwielbiamy ten prosty, kobiecy makijaż - czarna kreska sprawdzi się rano (byle nie bardzo wcześnie!) i wieczorem, ale musisz wiedzieć, jak ją namalować, by nie zrobić sobie krzywdy. Te triki z eyelinerem sprawią, że zapomnisz, że narzekałaś kiedyś na zbyt małe oczy.

Triki z eyelinerem: oczy w kształcie migdałów

To bardzo pożądany kształt oka - jest tym, czym w przypadku figury kształt klepsydry. Jeśli tak wyglądają twoje oczy wystarczy, że delikatnie podkreślisz ich naturalny łuk czarną linią. Dla uzyskania seksownego, zalotnego efektu, zacznij kreskę w wewnętrznym kąciku od bardzo cienkiej linii. Stopniowo pogrubiaj ją zbliżając się do zewnętrznego końca powieki. W makijażu wieczorowym możesz pozwolić sobie na większe szaleństwo. Przy takim kształcie oka świetnie sprawdzą się makijaże graficzne, np. dwie równoległe kreski na jednej powiece lub kreska w formie prostokąta namalowanego od połowy powieki do jej zewnętrznego końca.

Triki z eyelinerem: oczy z opadającą powieką

Pewnie dawno już uznałaś, że skoro twoje powieki opadają, eyeliner nie jest kosmetykiem dla ciebie. To błąd. Taki kształt rzeczywiście jest trudny, ale możesz wykonać na nim piękną kreskę. Zrezygnuj z geometrycznych wzorów i postaw na lekko roztartą linię wykonaną czarną kredką. Oko będzie wyglądało na bardziej otwarte i większe, jeśli przed pomalowaniem rzęs podkręcisz je zalotką.

 

Triki z eyelinerem: oczy z opadającymi kącikami

Jeśli oczy mają obniżone zewnętrzne kąciki, mogą sprawiać, że twarz wygląda na smutną lub zmęczoną. Kreska ma za zadanie podnieść kąciki i wyrównać proporcje oka. Jak to zrobić? Namaluj na powiece cienką linię nad rzęsami, następnie pogrub ją w zewnętrznym kąciku aż do poziomu, gdy wyrówna się ze środkową częścią kreski. Na koniec dodaj haczyk na końcu kreski - nikt nie zorientuje się, że kąciki znajdują się niżej niż powinny!

Triki z eyelinerem: oczy okrągłe

Duże, zaokrąglone oczy to coś, czego większość dziewczyn z pewnością ci zazdrości. Przy makijażu spotykasz się jednak z problemem - zdarza się, że podkreślone kreską oczy wyglądają jak... guziki. W takich sytuacjach kreska powinna wysmuklać oko i zbliżać je do migdałowego kształtu, który delikatnie zwęża się w kącikach. Zacznij malowanie swojej kreski od połowy lub 1/3 długości oka. Zyskasz wrażenie "spłaszczenia" oka i nadasz mu bardziej subtelnego kształtu. Malując rzęsy pamiętaj o tej samej zasadzie - podkreśl przede wszystkim włoski w zewnętrznym kąciku.

Triki z eyelinerem: oczy małe

Małe oczy potrzebują wsparcia! Zacznij od podkreślenia wewnętrznej, czyli wodnej linii oka - użyj do tego kremowej kredki. Następnie namaluj czarną kreskę odrobinę nad linią rzęs - nie bezpośrednio na niej. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, możesz pogrubić kreskę na środku powieki lub w jej zewnętrznym kąciku. Pierwsza wersja powiększy oko, druga dodatkowo je wysmukli. 

Triki z eyelinerem: oczy skośne

Taki kształt oka jest charakterystyczny dla egzotycznej urody. Możesz podkreślić ich kształt za pomocą prostej, czarnej kreski poprowadzonej równą grubością na całej długości powieki. Uzyskasz wtedy modny, graficzny efekt. Jeśli natomiast zależy ci na „wyprostowaniu” oka, pogrub kreskę w zewnętrznym kąciku i dodaj podobną linię na dole. Nie zapomnij o wytuszowaniu rzęs!

Zobacz także: