Zimowe buty do jeansów to morze możliwości. Pisaliśmy o tym całkiem niedawno. Wtedy skupiliśmy się na siedmiu modelach, które pasują do ulubionych rurek, dzwonów i innych fasonów denimowych spodni. Wśród nich znalazły się kozaki, śniegowce, sneakersy i botki pod wieloma postaciami. Tym razem chcemy skupić się tylko na takich ostatnich i to nie w ujęciu zimowym, ale całorocznym. Dobrze dobrane botki to bowiem para butów, którą można nosić przez okrągły rok. W oko wpadło nam aż 5 modeli. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jakie botki nosić do jeansów, to poniżej czeka gotowa odpowiedź. Inspiracja dla wszystkich miłośniczek denimowych spodni.

Jakie botki nosić do jeansów – Botki na obcasie

Botki można podzielić przede wszystkie na dwie grupy – dedykowane miłośniczkom obcasów i ich przeciwniczkom. Często właśnie obecność tego elementu lub jego brak może przesądzić o tym, że sięgniemy po jakąś parę lub tego nie zrobimy. Fanki botków na obcasie mają do wyboru wiele opcji, które różnicują nie tylko same wysokości, ale również ich grubości. Tym sposobem do dyspozycji mogą być niskie i cienkie kaczuszki oraz wysokie i szerokie słupki. Sam wybór konkretnych z nich nie będzie miał jednak większego znaczenia przy kompletowaniu stylizacji z denimowymi spodniami. Jakie botki na obcasie pasują do jeansów? Tu kluczową rolę odgrywa dopasowanie szerokości cholewki butów i nogawki spodni. Tylko uwzględniając te dwie kwestie uda nam się stworzyć duet idealny.

Jakie botki nosić do jeansów – Botki na płaskiej podeszwie

Alternatywą dla botków na obcasie mogą być modele na płaskiej podeszwie. Wiele osób uważa, że to po prostu bardziej praktyczna i wygodna opcja. Jeżeli też zaliczasz się do tej grupy, to możesz sięgnąć nie tylko po sztyblety lub workery. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać klasyczne botki bez obcasów. Prostych i uniwersalnych modeli nie brakuje. Każdy z nich za to może być dodatkiem, który nigdy nie sprawi problemu przy kompletowaniu stylizacji. Wystarczy tylko trzymać się jednej zasady i uwzględniać szerokość cholewki i nogawki. Szersze modele to idealne uzupełnienie stylizacji z rurkami. Te węższe natomiast bez trudu można schować pod dzwonami lub szerokimi nogawkami. Opcje dla siebie znajdzie zatem każdy.

Jakie botki nosić do jeansów – Sztyblety

Sztyblety to buty, które na dobre nigdy nie znikają. Wiele osób ceni je za wygodę, inne traktują gumę po boku jako ciekawą ozdobę. Projekt z kolekcji Bottega Veneta rzucił jednak zupełnie nowe światło na stare dobre sztyblety. Ich wersja pokazała, że mogą być nie tylko jedną z wielu opcji, ale numerem jeden. Masywne botki ozdobione gumą przez pewien czas były nieodłącznym elementem stylizacji wielu fashionistek. To pokazało nam, że sztyblety są niezwykle uniwersalne, a do tego mogą mieć charakter. Ich popularność znalazła odbicie w wielu różnorodnych stylizacjach. Sztyblety do jeansów to tylko jedna, ale niezwykle praktyczna wskazówka. Fashionistki udowodniły, że nawet do ciut szerszych nogawek nie jest to zły pomysł. Guma pozwalała dopasować do siebie taki duet, a efekt, który tworzył się nad cholewką, uchodził za jeden z największych przebojów sezonu. Nawet jeżeli na jego miejsce już pojawiają się kolejne, to nie mamy wątpliwości, że wiele osób zatrzyma go już na zawsze w swoich zestawach.

Jakie botki nosić do jeansów – Workery

Różnorodność botków pozwala, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Klasyczne i proste modele, choć są najbardziej uniwersalne, to wcale nie muszą być opcją dla wszystkich. Niektórzy wolą buty z charakterem, które podrasują ich stylizacje. W takiej roli świetnie sprawdzają się workery. Sznurowane trzewiki na grubych podeszwach, a w niektórych przypadkach jeszcze z metalowymi ozdobami za każdym razem dają taki efekt. Jeżeli chce się je w pełni wyeksponować w stylizacji, to najlepiej sięgnąć po rurki. Wtedy można je zasznurować na nogawkach i pozwolić im grać pierwsze skrzypce z zestawie. Proste nogawki też nie sprawią przy tym większego problemu. W innych przypadkach pozostaje jednak jedynie schowanie ich pod dzwony lub szerokie nogawki. Lub ewentualnie wybranie krótszych nogawek 7/8, które odsłonią interesującą nas część buta.

Jakie botki nosić do jeansów – Kowbojki

Wśród niezwykle popularnych modeli butów, które świetnie wyglądają z jeansami, są kowbojki. Obuwie rodem z Dzikiego Zachodu to już nie tylko element zestawów na festiwale muzyczne, ale gwiazda wielu codziennych outfitów. Ich szerokie cholewki pozwalają łączyć je z wąskimi rurkami, spodniami z prostymi nogawkami, a niektóre nawet z tymi szerszymi. Wszystko zależy za każdym razem od konkretnych fasonów butów i spodni. Opcji jednak jest sporo, a efekt warty tego, żeby poszukać pary doskonałej.