Jak dobrać perfumy do znaku zodiaku?

Czy wiecie, że poszczególnym znakom zodiaku przypisane są nie tylko konkretne kamienie i kolory, ale i... zapachy? Takie, które najlepiej oddają naturę każdego z nich, podkreślając najbardziej charakterystyczne cechy osobowości. Chcesz wiedzieć, jakie perfumy najlepiej pasują do ciebie? Przychodzimy z pomocą. Zdradzamy, jakie składniki perfum pasują do poszczególnych znaków zodiaku, a także – w jakich perfumach je znaleźć. Dlaczego by nie sprezentować sobie odrobiny magii?

Perfumy z feromonami – te perfumy sprawią, że żaden mężczyzna ci się nie oprze! Jak działają? >>>

Jakie składniki perfum pasują do poszczególnych znaków zodiaku

Perfumy dla Barana (21 marca – 19 kwietnia)

Znaki ognia, do których należy Baran (obok Lwa i Strzelca) są odważne i lubią być w centrum uwagi, takie też powinny być więc dla nich zapachy – zdecydowane i wyraziste. Najbardziej odpowiednie dla Barana będą perfumy o nutach dymnych i drzewnych, z odrobiną orientalnych przypraw. Jakie konkretnie? Na przykład Escada Celebrate N.O.W – orientalno-pikantny zapach z kwiatowym sercem. Albo perfumy Beyoncé Heat Kissed kompozycja na bazie czerwonej orchidei, smoczego owocu, liczi i mango, a także drzewa sandałowego, paczuli i wanilii. 

Perfumy dla Byka (20 kwietnia – 20 maja) 

Nuty drzewne polecane są także Bykom, które w perfumach cenią sobie naturalne składniki. A także odrobinę cierpkości. Byki lubią też głębokie, intensywne zapachy, dlatego świetnym wyborem będą dla nich perfumy w olejku – o aromacie Palo Santo albo drzewa sandałowego.

Perfumy dla Bliźniąt (21 maja – 20 czerwca) 

Bliźnięta cenią sobie zapachy lekkie, świeże i słodkie. Ponieważ jednak lubią dreszczyk emocji związany z nowościami i eksperymentowaniem, nie lubią się ograniczać do tylko jednego zapachu i często zmieniają perfumy. Wierne są jednak ukochanej nucie – lilii wodnej i zapachom wodnym. Na szczęście jest w czym wybierać. 

Perfumy dla Raka (21 czerwca – 22 lipca) 

Romantyczną i ciepłą naturę Raka najlepiej oddają zapachy delikatne i słodkie zarazem. To opiekuńczy i bardzo rodzinny znak, który sam potrzebuje troski i poczucia bezpieczeństwa. A do tego jest bardzo sentymentalny – z nostalgią wspomina rodzinny dom przepełniony zapachem świeżo upieczonego ciasta i kakao. To właśnie dlatego najczęściej wybiera perfumy na bazie wanilii, ze szczyptą migdałów, karmelu czy cukru. 

Perfumy dla Lwa (23 lipca – 22 sierpnia) 

Podobnie jak Baranom Lwom nie brakuje odwagi i lubią być w centrum zainteresowania, dodatkowo słyną z zamiłowania do luksusu i nie brak im drapieżności. Idealne dla nich są więc perfumy, w których wyczuwa się naturalną skórę z odrobiną orientalnych przypraw. Mrau!

Perfumy dla Panny (23 sierpnia – 22 września) 

Świetnie zorganizowana i lubiąca trzymać nad wszystkim kontrolę Panna ceni sobie zapachy świeże, ale przełamane charakterystyczną intensywną nutą, na przykład jaśminu. Kocha także nuty cytrusowe oraz szyprowe

Perfumy dla Wagi (23 września – 22 października) 

Na jednej szali – bystrość i inteligencja, na drugiej – towarzyskość i pozytywne nastawienie do ludzi. Takie właśnie są Wagi, które kochają wszystkich i zabiegają o miłość. Pomagają im w tym perfumy różane

Te perfumy chcemy znaleźć pod choinką!!! Perfumeryjne nowości, które totalnie zakręciły nam w głowie >>>

Perfumy dla Skorpiona (23 października – 21 listopada) 

Skorpion wie czego chce i lubi narzucać swoje zdanie, choć często wynika to u niego z troski o innych. Pod twardym pancerzem kryje bowiem miękkie wnętrze. Wybierając perfumy, Skorpion lubi jednak sięgać po takie, które ukryją jego wrażliwość – im mocniejsze, tym lepsze. Świetnie sprawdzają się więc piżmowe nuty

Perfumy dla Strzelca (22 listopada – 21 grudnia) 

Ambitna dusza towarzystwa, która nie boi się ciężkiej pracy – to właśnie Strzelec, który aktywny jest nawet wtedy, gdy odpoczywa. To właśnie dlatego kocha egzotyczne podróże – a także zapachy, które o nich przypominają. Chętnie sięga więc po nuty orientalne albo zapachy na bazie egzotycznych owoców. 

Perfumy dla Koziorożca (22 grudnia – 19 stycznia) 

Na pierwszy rzut oka poważny, stateczny i nieco nostalgiczny Koziorożec potrafi też zaszaleć – zwłaszcza w łóżku, dlatego jego zapach powinien mieć pazura. Podstawę stanowią jednak nuty ciepłe i ciężkie. Ideałem będą perfumy na bazie goździka. Drzewo sandałowe i kardamon także będą dobrym wyborem.

Perfumy dla Wodnika (20 stycznia – 18 lutego) 

Wodniki bywają ekscentryczne i niecierpliwe – to ostatnie dlatego, że nie lubią stagnacji, wolą ruch i gdy coś się dzieje. Zapach dla nich powinien być równie energetyczny. A jednocześnie chłodny i ożywczy – jak woda. Ulubione nuty? Morskie i bursztynowe. 

Perfumy dla Ryb (19 lutego – 20 marca) 

Ryby są bardzo wrażliwe – także na zapachy, dlatego ich perfumy nie mogą przytłaczać. Lubią więc lekkie wodne kompozycje, ponieważ jednak mają również bogatą wyobraźnię, ich perfumy nie mogą być banalne. Powinny intrygować.