Perfumy o aromacie róży są jak mała czarna wśród zapachów – trendy przychodzą i odchodzą, a one zawsze pozostają ponadczasowo eleganckie i bardzo zmysłowe. Oto kilka różanych zapachów, które uwielbiają kobiety na całym świecie.

Najbardziej legendarne perfumy z różą

1. Perfumy różane: Chloé, Roses de Chloé

Roses De Chloé to kwiatowy zapach dla kobiet, który został wprowadzony do sprzedaży w 2013 roku z okazji 50-lecia istnienia domu mody Chloé. Ten delikatny i pełen wdzięku zapach próbuje uchwycić spacer po paryskich ogrodach różanych i zawiera świeże nuty bergamotki na początku kompozycji, rozwijając się następnie w esencję róży damasceńskiej, której towarzyszy nadająca nowoczesny akcent magnolia, by ustąpić miejsca białemu piżmu i bursztynowi. 

nuty górne: liczi, bergamotka, tarragon i cytryna

nuty środkowe:  róża damasceńska, magnolia, cedr, jabłko, czarna porzeczka i brzoskwinia 

nuty bazowe: białe piżmo, bursztyn i drewno

2. Perfumy różane: Lancôme, Trésor in Love

Trésor in Love od Lancôme to owocowo-kwiatowy zapach na bazie drewna cedrowego, który pojawił się w 2010 roku jako dziecko wybitnych perfumiarzy Dominique Ropiona i Veronique Nyberg. W składzie perfum znajdziemy między innymi olejek z wyjątkowej róży z Taif. Dlaczego wyjątkowy? Ta odmiana róży damasceńskiej rosną na górzystych terenach w okolicach miasta Taif na Półwyspie Arabskim i według znawców właśnie dzięki tej wysokości charakteryzują się niezwykle intensywnym, ale jednocześnie bardzo świeżym zapachem.

nuty górne: nektarynka, gruszka, różowy pieprz i bergamotka

Zobacz także:

nuty środkowe: róża z Taif, brzoskwinia, fiołek i jaśmin

nuty bazowe: piżmo i cedr 

Jakie perfumy wybrać zgodnie ze znakiem zodiaku? Efekt będzie magiczny! >>>

3. Perfumy różane: Versace pour Femme Dylan Blue 

Versace Pour Femme Dylan Blue to kolejny kwiatowo-owocowy zapach dla kobiet, za którym stoi nos wybitnej znanej perfumiarki Calice Becker. Kojarzy się on ze zmysłowością, siłą i elegancją, a Donatella Versace nazywa go „swoim hołdem dla kobiecości”. „Stworzyłam mocny, zmysłowy i wyrafinowany zapach dla kobiety, która zna swoją własną siłę” – powiedziała.

nuty górne: czarna porzeczka, jabłko granny smith, koniczyna, niezapominajka

nuty środkowe: jaśmin, róża, zmrożona brzoskwinia

nuty bazowe: żywica styrax, białe drzewa, piżmo, paczula

4. Perfumy różane: Givenchy Very Irresistible

Very Irresistible od Givenchy to kwiatowo-aromatyczny zapach, wprowadzony do sprzedaży w 2003 roku. Jest bardzo wyrazisty i intrygujący – można wręcz powiedzieć, że delikatnie odurzający, ale przy tym bardzo kobiecy i zmysłowy. Jest to kompozycja idealna na wieczór i wyjątkowe okazje.

nuty górne: róża pivoine, róża centifolia, róża emotion, róża passion, róża fantasia

nuty środkowe: werbena i czarna porzeczka

buty bazowe: anyż

5. Perfumy różane: Sisley Izia

Izia to zapach, którego kompozycja skonstruowana została wokół róży, a cała kompozycja zachwyca połączeniem kwiatowego aromatu z głębią drewna i piżma. Inspirujący zapach, który pamięta się na długo!

nuty górne: pieprz, bergamotka, aldehydy

nuty środkowe: róża, dzięgiel, kwiaty

buty bazowe: cedr, piżmo, bursztyn

6. Perfumy różane: Trussardi The Black Rose

The Black Rose by Trussardi to orientalny zapach kwiatowy dla kobiet i mężczyzn z 2017 roku, a nosem, który się za nim kryje, jest perfumiarz  Pierre-Constantin Guéros. Podobnie jak w przypadku Trésor in Love od Lancôme, kompozycja zbudowana jest wokół aromatu róży z Taif, której towarzyszą również słodkie oraz orientalne nuty.

nuty górne: różowy pieprz

nuty środkowe: róża z Taif

nuty bazowe: paczula, piżmo, bursztyn i wanilia

Najbardziej seksowne perfumy. Jakie zapachy najbardziej podobają się mężczyznom, a jakie kobietom? >>>