Pierścionki zaręczynowe, które będą modne w 2021 roku. 7 trendów, którym powiesz „tak”!

Jakie pierścionki zaręczynowe będą najmodniejsze w 2021 roku? Wcale nie tradycyjne pierścionki z brylantem (choć one nigdy nigdy nie wychodzą z mody, w końcu to już klasyka). Wybór jest znacznie większy, dlatego przychodzimy z pomocą. Dobra wiadomość? Ideał znaleźć można niezależnie od tego, jakim dysponuje się budżetem, bo obok propozycji bardzo spektakularnych, pojawia się skromniejsza – lecz równie szykowna – alternatywa. Tym pierścionkom zaręczynowym w 2021 roku mówimy „tak”. Nie sposób im się oprzeć! 

Modne pierścionki zaręczynowe na 2021 rok – Dominujące trendy

1. Pierścionki zaręczynowe 2021: Brylant z aureolą

Zaczniemy tradycyjnie. Od diamentów, bo – w nawiązaniu do piosenki Marilyn Monroe – to właśnie one są najlepszymi przyjaciółmi kobiety i – od lat 50. XX wieku – to właśnie one najczęściej wybierane na zaręczyny. Ale diament diamentowi nierówny – i nie mamy tu na myśli jego wielkości. Na jakie pierścionki zaręczynowe z brylantami postawić w 2021 roku? Już wyjaśniamy!

Po pierwsze, króluje wersja „na bogato”. Nie poprzestajemy więc na jednym brylancie lecz stawiamy na pierścionek, w którym jeden duży diament okalają inne, mniejsze, tworząc charakterystyczną obwódkę, inaczej zwaną aureolą (Anglicy nazywają takie pierścionki halo rings). Potrzebujecie przykładów? Bardzo proszę:

fot. Getty Images

2. Pierścionki zaręczynowe 2021: Brylanty w kształcie łezki

Skromniejsza, ale równie piękna alternatywa? Pierścionki z brylantami w kształcie łezki. Choć delikatne, zaskakują finezyjną formą, niejednokrotnie inspirowaną dziką roślinnością. Do fanek pierścionków należą Victoria Beckham i Cardi B.

3. Pierścionki zaręczynowe 2021: Cygańskie pierścienie (sygnety)

W 2021 roku jubilerzy eksperymentują też z proporcjami, i odwracają role. Kamień nie musi być więc dominującym elementem pierścionka, osadzonym na delikatnej obrączce, ona także jest równie ważna i okazała. W tym sezonie popularnością cieszą się więc pierścionki cygańskie (z ang. – gypsy rings) lub inaczej – sygnety. O obrączkach szerokich na wysokość kamienia – kamień jest w nich wręcz „zatopiony”. Znany z epoki wiktoriańskiej trend, powraca w wielkim stylu. Trudno przejść obok niego obojętnie.

Zobacz także:

Suknie ślubne do 500 zł, czyli jak kupiłam suknię ślubną w... Zarze >>>

4. Pierścionki zaręczynowe 2021: Pierścionki z ozdobną, inkrustowaną kamieniami obrączką

W 2021 roku obrączki w pierścionkach zaręczynowych są nie tylko szerokie, ale i dekoracyjne. Inkrustowane kamieniami szlachetnymi (diamentami i nie tylko) albo grawerowane w finezyjne wzory. 

5. Pierścionki zaręczynowe 2021: Pierścionki zaręczynowe na dwóch „paskach”

Kolejna wariacja na temat obrączki w pierścionku zaręczynowym? W tym roku wcale nie musi być jednolita. Modne są pierścionki na podwójnych cienkich „paskach”. Takie jak poniższe modele. To właśnie taki pierścionek zaręczynowy dostała Beyoncé. 

6. Pierścionki zaręczynowe 2021: Pierścionki zaręczynowe z innymi kamieniami szlachetnymi

Eksperci przekonują, że pierścionki zaręczynowe – zwłaszcza w 2021 roku – wcale nie muszą być wysadzane brylantami. Równie modne są w tym roku inne kamienie szlachetne: rubiny (sprawdźcie, co symbolizuje rubin, a nie będziecie mieć wątpliwości), szmaragdy i szafiry. Mogą występować w pojedynkę lub w towarzystwie innych kamieni szlachetnych, w tym drobnych diamentów. Ciekawe propozycje znajdziecie między innymi w ofercie polskich marek. Tylko spójrzcie, jakie cuda robią Edyta Byrska czy Mokave Jewellery.

7. Pierścionki zaręczynowe 2021: Pierścionki zaręczynowe z perłami

Równie dobrym wyborem (nawiązującym do historii) są pierścionki zaręczynowe z perłą (lub kilkoma perłami). Taki pierścionek dostała ostatnio Emma Stone. I powiedziała „tak”. My je uwielbiamy!