James Michael Tyler nie żyje. Aktor znany z serialu „Przyjaciele” zmarł po długiej chorobie. Miał 59 lat. Serialowego Gunthera żegnają nie tylko fani i fanki, ale również obsada „Przyjaciół”.

James Michael Tyler zmarł po długiej chorobie

James Michael Tyler to aktor, którego znają wszyscy fanki i fanki serialu „Przyjaciele”. W 1994 roku został obsadzony w roli Gunthera, która był pracownikiem ulubionej kawiarni szóstki głównych bohaterów. W Central Perk, w której spotykali się Monica, Phoebe, Joey, Chandler, Ross i Rachel, w której się podkochiwał, nie był jednak tylko osobą od podawania kawy. James Michael Tyler wykreował bardzo ciekawą postać drugoplanową, która odgrywała swoją rolę w fabule i tym zaskarbił sobie sympatię widzów i widzek. Zagrał w 150 z 236 odcinków. Aktor występował także w innych serialach. W jego filmografii są między innymi: „Sabrina, nastoletnia czarownica”, „Ja się zastrzelę” i „Hoży doktorzy”. Fani i fanki mogli go zobaczyć także podczas „Friends: The Reunion”. W specjalnym odcinku, w którym po latach spotkała się obsada serialu „Przyjaciele”, nie mogło go zabraknąć. Podczas wydarzenia powiedział, że nie mógł sobie wymarzyć lepszego doświadczenia.

Aktor od wielu lat zmagał się z chorobą. W 2018 roku zdiagnozowano u niego nowotwór prostaty, który okazał się złośliwy i zaczął dawać przerzuty. Pomimo że James Michael Tyler musiał zmagać się z poważną chorobą, to próbował przekuć ją w coś sensownego. Opowiadał o swoim problemie i zachęcał mężczyzn do badań profilaktycznych, które pozwolą wykryć raka na wczesnym stadium i dadzą nadzieję na wyleczenie. Menadżer aktora poinformował, że James Michael Tyler zmarł w swoim domu w Los Angeles. Miał 59 lat.

James Michael Tyler we wspomnieniach bohaterów „Przyjaciół”

Informacja o śmierci aktora poruszyła obsadę serialu „Przyjaciele”, z którą był związany przez dziesięć lat.

Gwiazdy pożegnały kolegę we wzruszających wpisach zamieszczonych w mediach społecznościowych.

„Bez Ciebie >>Przyjaciele<< nie byliby tacy sami. Dziękuję Ci za śmiech, który wniosłeś do serialu i do naszego życia. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało” – napisała Jennifer Aniston.

„James Michael Tyler, będzie nam ciebie brakowało. Dziękujemy, że byłeś tam dla nas wszystkich” – czytamy na profilu Lisy Kudrow.

„Dużo się śmialiśmy. Będzie nam Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu” – napisał w pożegnalnym wpisie Matt LeBlanc.

„Rozmiar wdzięczności, jaką okazywałeś w pracy i każdego dnia na planie, jest rozmiarem wdzięczności, jaką mam za to, że Cię znałam. Spoczywaj w pokoju James.” – pożegnała aktora Courtney Cox.