Jan Komasa jest zdecydowanie na fali wznoszącej. Aktualnie więcej czasu niż Polsce spędza w Hollywood, gdzie trwają prace nad jego nowym filmem. W obsadzie nie brakuje gwiazd z pierwszej ligi. W produkcji znanej pod roboczym tytułem „Anniversary” pojawią się aktorzy i aktorki znani m.in. z „Bridgertonów”, „Opowieści podręcznej”, „Batmana”, czy „Wilka z Wall Street”. O czym będzie „Anniversary” i kogo konkretnie zobaczymy na ekranie?

Jan Komasa kręci film w Hollywood. O czym będzie i kto wystąpi w „Anniversary”?

„Anniversary”, czyli najnowszy film Jana Komasy określany jest jako prowokacyjny thriller. Produkcja skupia na historii kochającej się rodziny, która rozpada się, gdy nowy ruch o nazwie Zmiana ogarnia całe Stany Zjednoczone. O projekcie wiemy już od właściwie trzech lat, kiedy to sam Jan Komasa zapowiedział jego powstanie na łamach „Variety”:

Pracuję nad intymnym projektem o moim najbardziej osobistym koszmarze, o grupie osób, które się kochają, ale zostają wystawione na próbę przez niszczącą siłę społecznego wirusa. Akcja filmu ma rozgrywać się w niedalekiej, dystopijnej przyszłości, gdy nic nie może powstrzymać tego, co nadchodzi - opowiadał.

Aktualnie wiemy już, kto wystąpi w najnowszym filmie Komasy. W obsadzie znaleźli się m.in. Diane Lane - aktorka nominowana do Oscara za rolę pierwszoplanową w „Niewiernej”, Kyle Chandler, czyli agent Patrick Denham z filmu „Wilk z Wall Street”, Madeline Brewer (jedna z głównych postaci w „Opowieści podręcznej”), a także Phoebe Dynevor (Daphne z „Bridgertonów”).

Autorką scenariusza według pomysłu Jana Komasy jest Lori Rosene-Gambino. „Anniversary” jest wspólnym projektem wytwórni Lionsgate oraz firmy Fifth Season. Wśród producentów wymieniani są Nick Wechsler, Steve Schwartz, Paula Mae Schwartz oraz Kate Churchill, mający na koncie takie hity, jak „Magic Mike”, czy „Spotlight”.

Kariera Jana Komasy: nagroda na festiwalu w Wenecji i nominacja do Oscara. Sukcesy reżysera na arenie międzynarodowej robią wrażenie

Jan Komasa po raz pierwszy na arenie międzynarodowej został doceniony jeszcze w czasach studenckich. Za swoją etiudę studencką otrzymał wyróżnienie w Cannes. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest „Boże Ciało”, które poza nominacją do Oscara dla najlepszej produkcji międzynarodowej, zdobyło również pięć nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej (m.in. w kluczowych kategoriach Film Roku oraz Najlepszy Reżyser).