Zmarł Jean-Marc Vallé, twórca „Wielkich kłamstwek” i „Witaj w klubie” 


Jean-Marc Vallée nie żyje. Kanadyjski reżyser, twórca m.in. nagradzanego dramatu „Witaj w klubie” i hitowego serialu „Wielkie kłamstewka”, zmarł nagle 26 grudnia. Został znaleziony niedaleko swego domu w Québecu. Nieoficjalnie podano, że przyczyną śmierci był atak serca. 

Cały świat filmowy jest poruszony nagłym odejściem cenionego reżysera. W mediach społecznościowych artystę pożegnali gwiazdy jego najwybitniejszych dzieł, m.in. Matthew McConaughey, Jared Leto, Reese Witherspoon i Laura Dern.

Zmarł Jean-Marc Vallé:  Matthew McConaughey i Jared Leto żegnają reżysera

McConaughey i Leto w 2013 roku w wystąpili w biograficznym dramacie „Witaj w klubie” („Dallas Buyers Club”), który wyreżyserował Vallée. Obaj za swoje role w tym filmie zdobyli Oscary (odpowiednio dla najlepszego aktora i najlepszego aktora drugoplanowego). Obaj zamieścili w mediach społecznościowych wpisy, w których uhonorowali reżysera.

Ze swoim delikatnym podejściem i sercem Jean-Marc nie romantyzował życia, postrzegał je jako romantyczne – od walki przez ból, mrugnięcie i szept, wszędzie dostrzegał historie miłosne” – napisał 52-letni McConaughey na Instagramie. 

Leto, który właśnie skończył 50 lat, również na Instagramie napisał o zmarłym reżyserze: 

Siła tworząca filmy i prawdziwy artysta, który zmienił moje życie dzięki pięknemu filmowi „Dallas Buyers Club”. Dużo miłości dla wszystkich, którzy go znali. Życie jest cenne. 

Nie żyje Jean-Marc Vallé: Reese Whiterspoon i Laura Dern przejęte śmiercią reżysera

Z kolei Reese Whiterspoon i Laura Dern zagrały w filmie „Dzika Droga”, który wyreżyserował Vallée. Obie za swe kreacje były nominowane do Oscara, ale nie zdobyły statuetek. Z Whiterspoon i Dern Vallée współpracował także przy hitowym serialu HBO „Wielkie kłamstewka” (aktorkom partnerowały na ekranie Nicole Kidman, Shailene Diann Woodley, Zoë Kravitz) otrzymał nagrodę Emmy (najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego).

Będę wspominać cię zawsze w świetle zachodzącego słońca. Ścigającego  gasnące światło. Na górze w Oregonie. Na plaży w Monterey.  Dbającego o to, byśmy wszyscy zaznali odrobinę magii w życiu - napisała 45-letnia Witherspoon w swojej relacji na Instagramie.

54-letnia Dern na Instagramie pożegnała zaś reżysera takimi słowami:

Piękny Jean-Marc Vallée. Świat stracił jednego z naszych największych, najczystszych artystów i marzycieli. Straciliśmy naszego ukochanego przyjaciela. Nasze serca są złamane.

 

Zobacz także: