Wiosenna szafa kapsułowa Francuzek nie mogłaby się obejść bez pary jeansów. Na denimowych spodniach jednak nie koniec. W paryski szyk wpisują się również inne elementy garderoby z tego materiału. Sprawdzamy zatem, jak wygląda jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek. Okazuje się, że w ich nonszalanckich zestawach świetnie sprawdza się aż 7 denimowych ubrań. W dodatku francuskie fashionistki są dość zgodne w kontekście kolorystycznych upodobań. Stawiają bowiem przede wszystkim na odcienie niebieskiego. Tu jednak panuje już pełna dowolność. Noszą jeans od błękitu po granat. Biały, czarny czy w innych kolorach nie jest całkiem wykluczony, ale dla Francuzek liczy się przede wszystkim ten niebieski.

Jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek – Jeansy

Jeansy to obowiązkowa pozycja w szafie każdej fashionistki z Francji. Spodnie z niebieskiego denimu noszą od lat w każdym sezonie i nie wyobrażamy sobie, żeby miało się to zmienić w przyszłości. Pomimo że jest to konkretny element garderoby, to jednak pozostawia im ogromne pole manewru w kwestii kolorystyki i fasonów. Dzięki temu nie jest tak, że Francuzki to fanki tylko jeansów z prostymi lub szerokimi nogawkami, dopasowanych rurek albo rozkloszowanych dzwonów. Własny styl to podstawa, do której zawsze dopasuje się jakieś spodnie z jeansu. Potem już tworzenie stylizacji idzie gładko, bo w końcu do takiego dołu wszystko pasuje.

 

 

Jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek – Katana

Wiosenne stylizacje Francuzek kojarzą się przede wszystkim z beżowym trenczem, ale to nie jedyne okrycie wierzchnie, które noszą o tej porze roku. W grę wchodzi także model z ulubionego denimu. Jeansowa kurtka to tak samo oczywisty element garderoby, jak i pasujące do niej spodnie z tego samego materiału. W dodatku Francuzki nie boją się jeansowych total looków. Stylistyka canadian tuxedo nie jest im obca. W zestawach, w których jeans pojawia się od stóp do głów, często pierwsze skrzypce grają właśnie katana i jeansy. Do tego może jeszcze pojawić się koszula lub top, choć nie jest powiedziane, że wszystkie ubrania muszą być z denimu. Duet im w zupełności wystarcza.

 

 

Zobacz także:

Jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek – Spódnica

Na liście ulubionych spódnic Francuzek mocne miejsce na podium mają jeansowe modele. Fashionistki znad Sekwany, które mają słabość do długości mini, najczęściej stawiają właśnie na nią. Krótkie spódniczki z denimu chętnie łączą, podobnie jak spodnie, z białą koszulą. Na tym jednak nie koniec. W końcu denim to bardzo wdzięczny materiał, które daje nam całe morze możliwości. Francuzki nie mają co do tego najmniejszych wątpliwości, więc można u nich znaleźć wiele inspiracji. Jeansowa minispódniczka połączona z marynarką, swetrem lub po prostu ich ulubionym pasiakiem za każdym razem robi wrażenie.

 

 

Jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek – Sukienka

Ulubione sukienki Francuzek to przede wszystkim mała czarna, slip dress i model bez pleców. Na tym jednak nie koniec. W garderobach Francuzek jest także miejsce dla jeansowej sukienki. Z uwagi na to, że do denimu każda z nich podchodzi na własnych zasadach, to nie istnieje jeden model, który powtarza się u wszystkich. Zamiast tego mamy do dyspozycji różnorodne inspiracje z denimem w roli głównej. Może to być denimowa priceska, która świetnie wygląda noszona na koszulę, golf albo T-shirt. Nie brakuje także jeansowych sukienek koszulowych, a także innych wariacji na temat tego elementu garderoby.

 

 

Jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek – Koszula

Koszula z szafy Francuzki? To musi być klasyka w białym kolorze. Na nie jej jednak nie koniec możliwości, które mogą się wpisać w paryski szyk. Jeansowa koszula w różnych odcieniach niebieskiego denimu także ma ogromny potencjał. Wiosenne stylizacje Francuzek pokazują zatem także, jak nosić ten element garderoby. A opcji jest wiele. Dobrym rozwiązaniem za każdym razem jest stworzenie jeansowego duetu. Pasujące spodnie lub spódnica to jednak nie jedyna opcja. Jeans daje wiele opcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby denimową koszulę połączyć ze spodniami od garnituru, plisowana spódnicą lub jeszcze innym dołem, który akurat chcemy założyć. W końcu liczy się przede wszystkim własny styl.

 

 

Jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek – Kombinezon

Z uwagi na zamiłowanie Francuzek do stylizacji, w których dominuje denim, rzadkością w ich stylizacjach nie są jeansowe kombinezony. Tego typu element garderoby to zawsze spore ułatwienie podczas kompletowania zestawów. Wystarczy bowiem wyjść z szafy kombinezon, żeby mieć już bazę całego outfitu. Potem potrzebne będą już tylko dodatki i wiosenne okrycie wierzchnie. W takiej sytuacji aż się prosi o wybranie jeansowej kurtki, płaszcza lub marynarki, ale wybór zawsze należy do nas. Podobnie jest także z dodatkami. W końcu jeansowy kombinezon będzie wyglądał świetnie zarówno ze sportowym akcentem w postaci sneakersów, z casualowymi loafersami i z eleganckimi szpilkami.

 

 

Jeans w wiosennych stylizacjach Francuzek – Top

Mniej popularny, ale jednak obecny w szafach Francuzek jest jeansowy top, który najczęściej pojawia się jako dodatek do innych ubrań z denimu. Na szczęście mamy więcej opcji niż tylko podjęcie decyzji o wyjęciu z szafy dopasowanych spodni lub spódnicy. Na jeansowych elementach garderoby nasze możliwości wcale się nie kończą. Jeansowy top może być dodatkiem do garnituru lub innych spodni i spódnic, które akurat chcemy z nim połączyć. Paryski szyk to bowiem nie tyle zbiór konkretnych reguł, co pewne wyczucie, które charakteryzuje Francuzki. Daje zatem dowolność i nie pozwala zagubić w tym wszystkim siebie. Zawsze na pierwszym miejscu jest nasz indywidualny styl, dla którego inspiracje od Francuzek mogą być wsparciem.