Jenna Ortega – zapamiętajcie to nazwisko. Po premierze serialu „Wednesday”, w którym wcieliła się w postać córki Morticii i Gomeza Addamsów, trafiła do grona najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia na świecie. Na swoim koncie ma udział także w kilku innych – mrocznych produkcjach, dlatego zyskała miano nowej królowej horrorów. To przedstawicielka generacji Z, jednak – w przeciwieństwie do wielu rówieśniczek i rówieśników – nie jest fanką mediów społecznościowych. Najwyższa pora poznać ją lepiej. Oto, co wiemy o życiu prywatnym i zawodowym amerykańskiej aktorki.

Jenna Ortega – kim jest? Wiek, pochodzenie, rodzina i wszystko, co wiemy

Jenna Ortega ma 155 cm wzrostu i (dopiero) 20 lat. Przyszła na świat 27 września 2002 roku, co znaczy, że jej znak zodiaku to Waga. Ma korzenie meksykańsko-portorykańskie, ale urodziła się i wychowała w Kalifornii, a konkretnie w dolinie Coachella, gdzie odbywa się znany na całym świecie festiwal muzyczny. Ma aż piątkę rodzeństwa – trzy siostry oraz dwóch braci. 

Jenna Ortega – kariera

Jenna Ortega interesuje się aktorstwem od dziecka. Wzięła udział w pierwszym przesłuchaniu, gdy miała (zaledwie) osiem lat. Niedługo po tym, bo w 2012 roku, zagrała w serialach „Rob” oraz „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Natomiast w 2013 roku mogliśmy ją oglądać w filmie „Iron Man 3”, gdzie wcieliła się w córkę wiceprezydenta. Od tamtej pory regularnie pojawia się na ekranie, poza tym zajmuje się dubbingiem. Niektórzy fani oraz fanki mogą kojarzyć ją z takich produkcji jak „After Words”, „Rodzinka od środka”, „WYRM”, „Ty” czy „Jane the Virgin”. Co ciekawe, Jenna Ortega ma na swoim koncie udział w kilku horrorach – „Opiekunka: Demoniczna królowa”, „American Carnage”, „Studio 666” oraz „Krzyku”. Aktorka przyznaje, że dobrze odnajduje się w takich klimatach. To prawdopodobnie dlatego określa się ją mianem nowej lub przyszłej królowej horrorów. 

„Wednesday”: Jenna Ortega zachwyciła w serialu Tima Burtona dla Netfliksa

Mimo młodego wieku Jenna Ortega może pochwalić się sporym doświadczeniem i imponującym dorobkiem artystycznym. Jednak największą popularność i uznanie (zarówno w branży, jak i wśród widzek oraz widzów z całego świata) przyniosła jej rola główna w „Wednesday”, czyli nowym serialu Tima Burtona dla Netfliksa. Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że Jenna Ortega jest bezbłędna jako Wednesday Addams. Jej gra aktorka, a także dbałość o wszelkie detale (w tym mimikę i sposób poruszania się) absolutnie zachwycają. 

To m.in. dzięki niej serial „Wednesday” osiągnął globalny sukces. W rankingach pobił nawet hitowe „Stranger Things”. Robi furorę w mediach społecznościowych, na czele z TikTokiem. Natomiast szczególną popularnością cieszy się scena, w której Jenna Ortega, a właściwie Wednesday Addams tańczy podczas Kruczej Imprezy. Stworzona przez nią choreografia naprawdę hipnotyzuje. 

Jenna Ortega – książka

Jak się okazuje, Jenna Ortega jest wszechstronnie utalentowana. W 2020 roku gwiazda wydała książkę. „It's All Love: Reflections for Your Heart & Soul”, bo właśnie tak brzmi jej tytuł, to piękna i podnosząca na duchu opowieść o najbardziej wyjątkowych, ale również najtrudniejszych momentach w życiu. Jenna Ortega otworzyła się w niej na takie tematy jak dorastanie w Hollywood, depresja, zakochiwanie się i odkochiwanie się czy utrata bliskich. 

Jenna Ortega – Instagram i TikTok 

Jak wspomnieliśmy na początku, Jenna Ortega nie jest największą fanką mediów społecznościowych. Prowadzi oficjalne profile na Instagramie (@jennaortega) oraz TikToku (@jenna0rtega). Natomiast rzadko publikuje nowe posty. Co więcej, w 2021 roku przyznała w wywiadzie dla magazynu „InStyle”, że regularnie – średnio dwa razy w tygodniu usuwa pierwszą z wymienionych aplikacji ze swojego telefonu. Jej zdaniem do social mediów należy podchodzić z dystansem. Trudno się z nią nie zgodzić. 

Zobacz także:

W naszej galerii możecie zobaczyć kilka zdjęć Jenny Ortegi. Wśród nich fotografie zza kulis serialu „Wednesday”, którymi aktorka podzieliła się ze swoimi fankami oraz fanami, dlatego tym bardziej warto tam zajrzeć.