O tym, że powstanie filmowa adaptacja kultowej animacji Disneya „Mała Syrenka” (a właściwie baśni Hansa Christiana Andersena z 1837 roku) mówiło się już w 2019 roku, ale dopiero teraz doczekaliśmy się pierwszego zwiastunu produkcji. A właściwie jeszcze nie oficjalnego zwiastunu lecz jego teasera. Jednak już za sprawą trwającego niecałe półtorej minuty wideo, które zostało udostępnione przed kilkunastoma godzinami podczas wydarzenia D23 Expo 2022, możemy poczuć przedsmak filmu. Nie tylko zobaczyć, jak w roli Arielki radzi sobie Halle Bailey, ale i posłuchać, jak śpiewa jedną z naszych ulubionych filmowych piosenek „Part of Your World”

Pierwszy teaser filmowej adaptacji „Małej Syrenki” – Halle Bailey śpiewa „Part of Your World”

Już pierwsze sekundy teasera „Małej Syrenki” robią wrażenie. Nic dziwnego, za sprawą wideo przenosimy się do podwodnego świata. Zachwycamy kolorami rafy koralowej, pływamy w towarzystwie żółwi morskich, by następnie przenieść się do sekretnej kryjówki tytułowej bohaterki. To okazja do pierwszego spotkania z Halle Bailey jako Arielką. I przekonania się, jak sobie radzi. Zwłaszcza, że wybór aktorki do tej roli spotkał się z dość chłodnym przyjęciem (głównie ze względu na to, że Bailey ma ciemniejszy kolor skóry, ale i dlatego, że widzowie woleliby widzieć tu Zendayę). Jak wypada Bailey? Oceńcie same i sami. I posłuchajcie piosenki „Part of Your World” w jej wykonaniu (bo niewątpliwie różni się nieco od pierwowzoru.

„Mała Syrenka” – co wiemy o filmowej adaptacji? [premiera, obsada]

Kiedy premiera filmowej „Małej Syrenki”? Wytwórnia Walt Disney Pictures podaje, że możemy się jej spodziewać 26 maja 2023 roku. Za reżyserię filmu odpowiada Rob Marshall, którego wcześniejsze filmy to m.in. „Życie Pi” czy „Marry Poppins powraca”. Halle Bailey w roli Arielki to tylko jedno z nazwisk w obsadzie, które już znamy. Wiadomo także, że czarną bohaterkę – ośmiornicę Urszulę zagra Melissa McCarthy, a księcia Eryka – Johan Hauer King (niestety nie Harry Styles, który był głównym typowanym do teg roli). W krola Trytona, czyli ojca małej syrenki wcieli się Javier Bardem, a David Diggs użyczy głosu krabowi Sebastianowi. No cóż, czekamy na więcej. Tym bardziej, że pierwszy teaser „Małej Syrenki” tylko rozbudził naszą ciekawość. Trzymamy więc rękę na pulsie!