Na pewno kojarzycie najsłynniejszą ekranizację baśni Hansa Christiana Andersena z 1989 roku, za której produkcję odpowiada Disney. Postać pełnej życia Arielki i jej przyjaciół Florka i Sebastiana podbiła serca dzieci na całym świecie.  Najnowsza adaptacja kultowej baśni doczekała się właśnie oficjalnego zwiastuna. Wygląda na to, że historia pięknej syrenki różni się trochę od oryginału. 

W nowym ujęciu klasycznej baśni Andersena poznamy historię młodej dziewczyny (Loreto Peralta) i jej starszego brata reportera (William Moseley). Rodzeństwo udaje się do małego miasteczka położonego nad rzeką Missisipi w celu spisania historii legendarnej syreny (Poppy Drayton). O zdolnościach magicznej postaci usłyszał już cały świat. Młoda kobieta podróżuje z cyrkiem, w którym pełno jest fascynujących postaci. Jak się okazuje, dziewczyna przebywa tam wbrew swojej woli, a rodzeństwo zrobi wszystko, by pomóc jej w ucieczce.

Scenariusz do filmu napisał Blake Harris, który wspólnie z Chrisem Bouchardem podjął się również wyreżyserowania najnowszej adaptacji klasycznej baśni dla dzieci. Myślicie, że film będzie w stanie pobić popularnością wchodzącą na ekrany adaptację "Pięknej i Bestii"? Zobaczcie zwiastun "Małej syrenki".