„Emily w Paryżu” to niekwestionowany hit Netfliksa. Po tym, jak serial ujrzał światło dzienne w 2020 roku, Amerykanka w stolicy miłości i mody zrobiła furorę nie tylko wśród widzek i widzów, ale również i miłośniczek i miłośników mody. Trzeba przyznać, że stylizacje Emily zasługują na osobne artykuły. W związku z trzecim sezonem możemy przygotować się więc na dawkę ekstrawaganckiego stylu. My jednak wyprzedzamy już nieco fakty i zdradzamy, czego spodziewać się w czwartej odsłonie „Emily w Paryżu”.

„Emily w Paryżu”: sezon 4. – czy jego powstanie jest pewne?

Przypominamy, że czwarty sezon serialu „Emily w Paryżu” jest pewny i to już od jakiegoś czasu: został ogłoszony razem z trzecim. Potwierdziła to też sama Lily Collins, czyli odtwórczyni roli głównej. „Emily w Paryżu” powraca z sezonem trzecim… i sezonem czwartym!!!!! – napisała na początku roku aktorka. Dodała wtedy swoje zdjęcia w koszulce ze swoją serialową bohaterką. It’s official!

„Emily w Paryżu”: sezon 4. – data premiery

Serwis Variety.com donosi, że obydwa sezony, trzeci i czwarty, miały być kręcone jeden po drugim. Może to oznaczać więc, że kolejna część serialu jest już nakręcona! Jednak na datę premiery musimy jeszcze poczekać. Możemy jedynie domyślać się, że trafi ona na platformę streamingową w tym roku. W końcu drugi i trzeci sezon „Emily w Paryżu” pojawiły się tuż przed świętami. Może tak będzie też z kolejnym? Kiedy tylko pojawi się oficjalna informacja, damy wam znać.

„Emily w Paryżu”: sezon 4. – obsada

Z pewnością serial nie byłby tym samym, jeśli zabrakłoby Gabriela, Mindy czy Sylvie. Nie wspominamy już oczywiście o samej głównej bohaterce! Na nasze szczęście na razie nie ogłoszono żadnych zmian w obsadzie czy też odejścia jakichś aktorek lub aktorów. Nadal jest jeszcze bardzo wcześnie, ale nie wyobrażamy sobie, żeby postaci, które tworzą tę produkcję, nie powróciły na nasze ekrany. Jeśli mówimy już o zmianach, to jest szansa, że obsada nie zmniejszy się, a wręcz przeciwnie – powiększy. Kolejny obiekt westchnień Emily? Dlaczego nie? W końcu to Paryż… Ach, i czekamy na to, że do obsady dołączy wreszcie Samantha, to jest Kim Cattrall!

fot. Netflix

„Emily w Paryżu”: sezon 4. – fabuła

[SPOILER ALERT] Co wydarzy się w 4. sezonie „Emily w Paryżu”? 3. sezon serialu, podobnie jak poprzedni, kończy się niezłym cliffhangerem! W Szampanii odbywa się ceremonia zaślubin. Ale nie dochodzi do skutku... Czy wobec całego zamieszania Emily wyjedzie w końcu z Paryża? Czy zobaczymy kolejne piękne zakątki Francji? (W 3. sezonie zachwyca Prowansja.) Z kim będzie Camille? A Mindy? Czy czeka ją międzynarodowa kariera dzięki występowi na Eurowizji? Czy 4. sezon będzie ostatnim? Mamy wiele pytań!

fot. Netflix

Zobacz także:

4. sezon „Emily w Paryżu”: czy Emily i Gabriel będą (w końcu) razem?

Jeśli chodzi o nasze pytania po obejrzeniu 3. sezonu „Emily w Paryżu”, to – nie ma się co oszukiwać – zastanawiamy się przede wszystkim, czy w kolejnej części serii Emily i Gabriel będą razem. Oraz co z Alfiem! Na ten temat wypowiedział się Darren Star, czyli twórca hitu Netfliksa, odpowiedzialny wcześniej za sukces „Seksu w wielkim mieście” na HBO. Jak według Stara potoczą się losy przystojnego szefa kuchni z Normandii i ambitnej Amerykanki w Paryżu? [SPOILER ALERT] Czy będą w końcu razem, skoro jak sugeruje burzliwe zakończenie 3. sezonu zostali porzuceni przez swoich partnerów? Przed ołtarzem w małej rodzinnej kapliczce Camille powiedziała przecież wszem wobec, że zawarła z Emily pakt, że żadna z nich nie będzie z Gabrielem. Ona ten pakt złamała, jak wiemy, ale zrozumiała też, że jej narzeczony i przyjaciółka się kochają. Ona z kolei zaangażowała się w relację z grecką artystką. Mało tego, jest w ciąży z Gabrielem... 

Nie sądzę, żeby to oznaczało, że Gabriel i Emily nagle rzucą się sobie w ramiona. Myślę, że to przeszkoda. I myślę, że jest między nimi wiele nieuporządkowanych spraw, które musiałyby zostać rozwiązane, zanim uczciwie stworzyliby razem związek. Uważam, że Gabriel może mieć problem z paktem, który Emily zawarła z Camille. Może poczuć się zmanipulowany i oszukany – twierdzi Darren Star w rozmowie z serwisem Entertainment Weekly.

Być może także główna bohaterka wcale nie będzie miała ochoty, by budować relację z Gabrielem. Od początku ciągnie ich do siebie, ale z Alfiem czuła, że wszystko jest mniej skomplikowane. Może zechce o niego zawalczyć. Bo jak sugeruje Star w cytowanej wyżej rozmowie, nie zniknie on nagle z Paryża i życia głównych bohaterów, bo tutaj pracuje i jest z nimi związany zawodowo.

Emily nadal będzie pracować z Alfiem, Gabrielem i Camille. Te relacje w pracy są naprawdę pełne konfliktów emocjonalnych – powiedział Star w rozmowie z TV Guide.

Z kolei cieniem na stosunku Emily do Gabriela może położyć się fakt, że wyznał jej pod wpływem alkoholu, że kocha zarówno ją, jak i Camille. W dodatku w obliczu ciąży swojej (byłej?) narzeczonej może nie tylko chcieć, lecz przede wszystkim czuć się w obowiązku, by walczyć o ich wspólną przyszłość. 

4. sezon „Emily w Paryżu”: Emily wyjdzie na wakacje! Lily Collins ujawniła kolejne szczegóły na temat nowego sezonu

Nowe informacje na temat nowego sezonu wypłynęły od samej Emily, czyli Lily Collins. Podczas wydarzenia Tudum 2023 zaprezentowano reels, w którym główna bohaterka serialu zdradziła, co czeka ją w nadchodzącym sezonie.

Aktorka zaczęła od poruszenia wszystkich pytań, które nurtują nas od momentu dramatycznego finału trzeciego sezonu: Czy Alfie nadal ma złamane serce? Czy Gabriel dostanie swoją gwiazdkę Michelin? Czy Mindy i jej zespół pojadą na Eurowizję? Czy rozpalona na nowo miłość Sylvie przetrwa? I pytanie, które nurtuje nas wszystkich: czy Emily i Gabriel w końcu będą razem? – mówi w wideo (jak zawsze) zjawiskowa Lily Collins.

Serialowa Emily podkreśliła, że dramat nie zakończył się w momencie ostatniej sceny, a życie Emily przybierze „nieoczekiwany zwrot akcji”. Aktorka ujawniła również, że nie wszystkie odcinki zostały nakręcone w Paryżu. W 4. sezonie ekipa wybierze się na rzymskie wakacje!

Emily będzie musiała zdecydować, czy wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła, jest naprawdę tym, czego potrzebuje – zakończyła sneak peak Lily Collins.

Odcinki z Rzymu? Omg, tak!