Joanna Okuniewska przez kilka lat pracowała w korporacji, by rzucić wszystko i przeprowadzić się z partnerem”Amadeuszem na Islandię. Tam zaczęła nagrywać podcasty. „Tu Okuniewska” i „Ja i moje przyjaciółki idiotki”. Zwłaszcza ten drugi przyniósł jej sławę. Dzięki niemu stała się najsłynniejszą podcasterką w Polsce a historie jej, jak i jej przyjaciółek oraz innych "idiotek" pomogły wielu z nas w leczeniu złamanych serc i przepędzaniu ze swojego życia toksycznych typów i typiar.

„Idiotki” jako podcast to jednak zamknięty etap. Okuniewska i między innymi Maciek Musiał pracują teraz nad serialową wersją. Powstała także książka na bazie podcastu. Tymczasem Okuniewska, jako wciąż dość świeżo upieczona mama, ruszyła w maju tego roku z nowym podcastem „Matka matce“. Zatem w życiu zawodowym Okuniewskiej się dzieje. Za to w prywatnym przyszło do rozstania, o czym twórczyni poinformowała na swoim instagramowym koncie w poście pełnym klasy i szacunku do byłego już partnera i ojca jej dziecka.

Podcasterka Joanna Okuniewska ogłosiła rozstanie z partnerem 

Joanna Okuniewska zaskoczyła fanki i fanów szczerym oświadczeniem na Instagramie o zakończeniu swojego związku, które zatytułowała: „Zdarzają się miłości skończone.” Dodała do niego kilka zdjęć z byłym już partnerem, psychologiem i terapeutą par Amadeuszem Pijańskim, i ich córeczką.

Kilka tygodni temu, po 8 latach spędzonych razem zadecydowaliśmy z @amade.usz o pogłębianiu naszej relacji tylko jako rodzice wspaniałej Helenki, pozostając w przyjaźni i szacunku 🧡 Zawsze łączyć nas będzie rodzicielstwo- dlatego nasza droga niezupełnie się kończy. Ale czas by każde z nas wybrało swój kierunek! Wciąż przyświeca nam wspólna misja ofiarowania Helenie wspaniałego, bezpiecznego dzieciństwa i wierzymy, że tak właśnie będzie ✨ – napisała Okuniewska.

Pod postem podcasterki błyskawicznie pojawiły się wspierające komentarze, jak i słowa podziwu wobec tego, jak dojrzale i pięknie wobec przeżytych razem lat postąpili rodzice małej Helenki. 

Helena ma szczęście, że ma takich dojrzałych emocjonalnie i świadomych rodziców 💗 Ja się o Was nie boję. Ja Was podziwiam. Ze wszystkim sobie poradzicie 💪🏼 ♥️ możemy przeczytać pod postem.

Wow, to się nazywa dojrzałość i miłość. Ściski dla Was! ❤️ – napisała Zamilska.