Podcast „Ja i moje przyjaciółki idiotki”: powrót w formie serialu

Ku wielkiemu smutkowi fanek i fanów, w styczniu Joanna Okuniewska ogłosiła koniec swojego podcastu „Ja i moje przyjaciółki idiotki”, w którym opowiadała o związkach, zauroczeniach, miłosnych rozczarowaniach. Wraz z początkiem 2022 roku podcasterka ogłosiła, że „powiedziała już wszystko, co chciała, w temacie” i „wypełniła swą misję”.

Na szczęście to nie koniec naszej przygody z „idiotkami”. Dość szybko okazało się, że hit Okuniewskiej powróci, jednak w zupełnie innej formie: serialu. O początkach prac nad nowym projektem 28-latka poinformowała na Instagramie.

To będzie k**** świetny serial! – oznajmiła Joanna w jednym ze swoich wpisów.

Pół roku temu autorka nie zdradziła żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Nie wiadomo było, kiedy wystartują prace, gdzie i kiedy będzie można oglądać serial ani kto znajdzie się w obsadzie. Jasne jednak było, że twórczyni podcastu „Ja i moje przyjaciółki idiotki” chce, by  jedną z głównych ról wcielił się Maciej Musiał (mówiła o tym m.in. w wywiadzie dla „Zwierciadła”). Wiele wskazuje na to, że jej marzenie się spełnia. 28-latka opublikowała właśnie na Instagramie garść zdjęć zza kulis prac nad serialem. Jasno wynika z nich, że Musiał jest zaangażowany w projekt. Nie wiemy jednak na razie, w jakiej roli.

NIE POZOWAŁAM Z PRACĄ MAGISTERSKĄ, WIĘC ZAPOZUJĘ ZE SCENARIUSZEM! – ogłosiła radośnie Okuniewska.

„Ja i moje przyjaciółki idiotki”: co wiemy o serialu?

Joanna zdradziła, że gotowe są już scenariusze trzech odcinków, których jest współautorką. Na zdjęciach widzimy, że w pisaniu wspomagał ją Łukasz Mazurek, 35-letni scenarzysta i strateg kreatywny.

Jestem tak podekscytowana, że aż mnie bolą policzki od uśmiechu – poinformowała podcasterka.  Pierwsze trzy odcinki leżą przede mną wydrukowane i pachną tuszem. To pierwszy raz, kiedy te scenariusze przeczytają WAŻNE OSOBY i zacznie się dziać historia!

Nie mogę się doczekać, żeby wiedzieć już coś więcej – skwitowała Joanna. Co tu dużo mówić, my też. I nie tylko my! Na Instagramie zawrzało. Pod wpisem z miejsca pojawiło się mnóstwo  komentarzy wyrażających podekscytowanie związane z nowym projektem Okuniewskiej.

KRÓLOWA ❤️ Czekamy!!! – zapewniła Magda Mołek.

Aaaaa ❤️ wspaniale!!!! U go Gurl!!!! – rozentuzjazmowała się Zofia Zborowska.

Ekstra – napisała Justyna Nagłowska.

Wciąż nie wiemy, kiedy i gdzie będzie można zobaczyć serial „Ja i moje przyjaciółki idiotki”. Pojawiają się głosy, że produkcja jest realizowana dla Netfliksa, nie są to jednak potwierdzone informacje. Gdy tylko poznamy więcej konkretów, nie omieszkamy was poinformować.

 

Zobacz także: