Joga staje się coraz popularniejsza w Polsce. Nie bez przyczyny. Regularna praktyka wpływa korzystnie nie tylko na wygląd czy kondycję, ale również na stan ducha i samopoczucie. Niestety w związku z pandemią musiałyśmy i musieliśmy zrezygnować z regularnych sesji w studiu na rzecz tych w domu. W sieci znajdziemy wiele tutoriali czy gotowych zestawów ćwiczeń. Ale które z nich są naprawdę dobre i zasługują na odrobinę uwagi? Spieszymy z podpowiedzią. Oto szkoły jogi, profesjonalne studia oraz nauczyciele / nauczycielki, które oferują najlepsze zajęcia jogi online. Wśród nich także te bezpłatne. 

Joga online – te szkoły jogi, nauczyciele i nauczycielki oferują najlepsze zajęcia bez wychodzenia z domu

Yoga Beat Studio – Beat Studio TV

Kilka miesięcy temu Yoga Beat, czyli jedno z najpopularniejszych studiów jogi w Warszawie, stworzyło Beat Studio TV. To świetna opcja dla fanek i fanów ćwiczeń w domowym zaciszu, jak również dla osób, które nie mieszkają w Warszawie, a chciałyby spróbować autorskiej metody Karoliny Erdmann, czyli połączenia tradycyjnej jogi z dynamicznymi, nowoczesnymi elementami ruchowymi. Na stronie internetowej Beat Studio TV dostępne są trzy rodzaje subskrypcji: na tydzień, na miesiąc i na trzy miesiące. Jeżeli zdecydujesz się na jeden z tych planów, otrzymasz dostęp do ponad 100 treningów z najlepszymi trenerkami. Będziesz mogła także brać udział w tak zwanych wyzwaniach.

 

 

Portal Yogi

To prawdopodobnie najpopularniejsza platforma w Polsce, która oferuje zajęcia jogi przez internet. Nic dziwnego. Portal Yogi oferuje dostęp do ponad 300 sesji jogi oraz medytacji prowadzonych przez najlepsze nauczycielki / najlepszych nauczycieli. I to na wszystkich poziomach zaawansowania. Podobnie jak Yoga Beat Studio, Portal Yogi często organizuje wyzwania. Biorąc w nich udział, z całą pewnością zyskasz motywację do regularnych ćwiczeń. Za miesięczną subskrypcję należy zapłacić 34 zł. 

Yoga Retreatment

Z kolei Yoga Retreatment oferuje różne kursy w wersji online, np. Energia i równowaga: joga dla odporności. Płacąc 350 zł, uzyskasz dostęp do nagrań poświęconych praktyce porannej, praktyce oddechowej, łagodnemu rozciąganiu, podstawowych asan, a także do ćwiczeń na wzmocnienie pleców (szczególnie dolnego odcinka kręgosłupa). Warto wspomnieć, że na oficjalnej stronie Yoga Retreatment dostępne są również pojedyncze materiały, za które nie trzeba płacić

 

 

Joga teraz

Jogowe kursy online oferuje także Lidia Pawela. Aby wziąć udział w prowadzonych przez nią zajęciach, należy odwiedzić fanpage Joga teraz na Facebooku. Właśnie tam znajdziesz wszelkie informacje dotyczące sesji, a także dowiesz się o nadchodzących wydarzeniach i kursach (zarówno o tych podstawowych, jak i rozszerzonych). 

Zobacz także:

Yoga Republic

Yoga Republic to kolejna szkoła jogi, której uczniowie i uczennice mogą brać udział w zajęciach online. Sesje odbywają się o różnych porach za pośrednictwem platformy streamingowej Zoom (dokładny grafik jest dostępny na stronie internetowej). Spokojnie, jeśli interesują cię zajęcia, w których nie możesz wziąć udziału na żywo (np. ze względu na brak czasu), będziesz mogła odtworzyć specjalne nagranie w dogodnym dla siebie terminie. Każde z nich jest dostępne przez 72 godziny. Karnety na zajęcia online kosztują 59 zł (ważny przez siedem dni) lub 99 zł (ważny przez dwa tygodnie). 

 

Oysho

Oysho to jedna z naszych ulubionych sieciówek, która oferuje przepiękne, a do tego funkcjonalne ubrania do chodzenia po domu i do ćwiczeń. Gdy „wybuchła” pandemia, marka z rodziny Inditex zaczęła prowadzić jogowe transmisje live w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie. Ostatnio poszła o krok dalej i zaprosiła swoje klientki, klientów do wzięcia udziału w International Yoga Tour. To sesje Vinyasa Yoga, które od 14 lutego 2021 są transmitowane z różnych części świata, np. z Nowego Jorku, Barcelony czy Kapadocji. Nie musisz za nie płacić, wystarczy, że odwiedzić kanał Oysho na YouTube.