Filmy i seriale dokumentalne mogą mieć ogromną moc i kreować opinię publiczną. W ostatnim czasie już kilkukrotnie poznaliśmy historie, które wcześniej działy się za zamkniętymi drzwiami. Dokument „Britney vs Spears” tylko podgrzał atmosferę związaną z ruchem #FreeBritney i miał swój udział w wyroku, który odmienił życie gwiazdy.

Innym filmem, który chciał przedstawić nam w ostatnim czasie historię, która dotąd budziła tylko liczne domysły, był „Co się stało, Brittany Murphy?”. Ten obraz nawet jeżeli nie odpowiedział na wszystkie pytania, które pojawiały się w związku z tajemniczymi i tragicznymi wydarzeniami, to także nakreślił zupełnie inny scenariusz.

Teraz słyszymy o kolejnym dokumencie, który ma przedstawić historię burzliwego rozpadu słynnej hollywoodzkiej pary. Czy film „Johnny vs Amber” rzuci nowe światło na sprawę?

Dokument o związku Johnny'ego Deppa i Amber Heard

Discovery+ przygotowuje dwuczęściowy dokument o rozpadzie związku Johnny'ego Deppa i Amber Heard. Film ma przybliżyć wszystkim historię pary, której rozstanie przekształciło się w sprawę sądową dekady. W 2016 roku Amber złożyła pozew o rozwód z Johnnym. Cała sprawa stała się bardzo medialna, a nagłówki tabloidów podsycały i tak już ogromne emocje. Brytyjski „The Sun” określił aktora „żonobijcą”. Obie strony stale przerzucały się oskarżeniami, które też podgrzewały atmosferę związaną z ich rozstaniem. Kluczowe dla twórców dokumentu „Johnny vs Amber” ma być przedstawienie sprawy z dwóch perspektyw.

„Film opowiadający historię z punktu widzenia Johnny'ego przedstawi, że znalazł się on w związku małżeńskim z makiaweliczną kłamczuchą, która nie cofnie się przed niczym, by chronić swój wizerunek. Natomiast film poświęcony Amber opowiada o tym, jak wyszła za mąż za mężczyznę swoich marzeń, tylko po to, by zobaczyć, jak zmienia się on w brutalnego, napędzanego narkotykami potwora” – wyjaśniają twórcy.

#JusticeforJohnnyDepp vs #IStandWithYouAmberHeard

W dokumencie pojawią się prawnicy zaangażowani po obu stronach procesu oraz osoby z bliskiego otoczenia pary. Uzupełnieniem będą także materiały filmowe i nagrania audio nakręcone przez same gwiazdy.

„Seria zapewnia dogłębny wgląd w epicką bitwę, która napędzała kampanie fanów #JusticeforJohnnyDepp i #IStandWithYouAmberHeard oraz bardzo publiczną sprawę sądową, która porwała nas wszystkich. Optomen wykonało fantastyczną pracę przekształcając tę wielowarstwową historię w coś zarówno wciągającego jak i przerażającego” – powiedziała Clare Laycock z Discovery.

„Historia tego, co wydarzyło się między Johnnym i Amber nadal budzi ogromne podziały, zarówno wśród fanów, jak i opinii publicznej. Postanowiliśmy nakręcić dokument, który przedstawi tę historię z perspektywy każdego z nich, tak aby widzowie mogli wyjść poza nagłówki gazet, zrozumieć kim są i zdecydować komu wierzyć w tej złożonej historii. Sądzimy, że jest to fascynująca współczesna opowieść o prawdzie i kłamstwie, która, mamy nadzieję, otworzy rozmowę z naszymi widzami na Discovery+” – uzupełniła Charlotte Reid z Discovery.