„Britney vs Spears” – co zainspirowało powstanie dokumentu o gwieździe pop?

Fascynacja publiczności historią Britney i ruchem #FreeBritney gwałtownie wzrosła po tym, jak w lutym na Hulu zadebiutował film „Framing Britney Spears”. Dokument Netflixa „Britney vs Spears” może być kolejnym materiałem, który pomoże gwieździe pop w walce o odzyskanie swojego życia. Nowa produkcja jest poświęcona relacji między piosenkarką i jej ojcem. Jamie Spears sprawuje kuratelę nad córką od 2008 roku. Mężczyzna nie tylko zarządza majątkiem Britney, ale również decyduje o jej życiowych wyborach. Przez wiele lat piosenkarka udawała, że jest mimo wszystko szczęśliwa. W pewnym momencie postanowiła jednak o siebie zawalczyć. Po 13 latach życia pod dyktando ojca zdecydowała, że chce odzyskać wolność.

„Britney vs Spears” – zwiastun filmu dokumentalnego o piosenkarce

Do premiery filmu „Britney kontra Spears” nie zostało dużo czasu. Twórcy mimo to nie zdradzali jeszcze zbyt wielu szczegółów. Netflix ostatnio podzielił się na Twitterze krótką zapowiedzią, w której usłyszeliśmy fragment wypowiedzi piosenkarki z 21 stycznia 2009 roku. Britney nagrała ją wtedy na automatyczną sekretarkę swojego ówczesnego prawnika. Piosenkarka mówi na nagraniu – „Cześć, nazywam się Britney Spears. Dzwoniłam do ciebie wcześniej. Dzwonię znów, bo chciałam się upewnić, że podczas procesu likwidacji kurateli…”. Co pokazuje, że piosenkarka od początku nie godziła się z decyzją, którą wtedy wydał sąd. Od nagrania minęło ponad 12 lat.

W zwiastunie możemy usłyszeć zapowiedź historii, w której poznamy dramat piosenkarki. Życie gwiazdy pop można podzielić na to publiczne, które każdy z nas mógł śledzić i prywatne, które działo się za zamkniętymi drzwiami. Wolność, o którą walczy Britney, została jej odebrana w obu tych sferach. W dokumencie Netflixa mają zostać przedstawione ekskluzywne wywiady oraz niepublikowane wcześniej dokumenty, które przedstawią historię znaną do tej pory jedynie wyrywkowo. Czy nowy materiał pozwoli w końcu odzyskać piosenkarce życie i oswobodzić się spod pręgierza sławy, rodziny i przede wszystkim ograniczeń prawnych? Zwiastun zawiera nagranie z zeznania Britney podczas czerwcowej rozprawy sądowej.

„Pracowałam całe życie” – oświadczyła wtedy. „Nie jestem tym ludziom nic winna. Zasługuję na takie same prawa jak każdy. Minęło 13 lat i już wystarczy”.

„Britney vs Spears” – kiedy premiera?

Netflix zapowiedział premierę filmu dokumentalnego „Britney vs Spears” na 28 września. Data nie jest przypadkowa. Dzień później odbędzie się kolejna rozprawa sądowa w sprawie dotyczącej ubezwłasnowolnienia Britney Spears.