Jolanta Ogar-Hill to nie tylko wspaniała zawodniczka, która z Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 przywiozła srebrny medal wraz z partnerką Agnieszką Skrzypulec. Jola od dłuższego już czasu aktywnie wspiera osoby LGBT w Polsce, m.in. biorąc udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii (KPH) #SportPrzeciwHomofobii. Jola (39 l.), która pochodzi z Łysej Góry w Małopolsce, jest wyoutowaną lesbijką i od 2018 roku żoną Hiszpanki Esperanzy Chuchie Hill, z którą na co dzień żyją na należącej na słonecznej Majorce. 

Jolanta Ogar-Hill z żoną oczekują narodzin pierwszego dziecka!

Kilka dni temu Jola udzieliła wywiadu Pawłowi Smoleńskiemu, który ukazał się na łamach Vogue.pl. Tak opowiadała o swojej miłości:

Nie wolno się wstydzić miłości. Trzeba się cieszyć, bo się kocha. Ja nic innego nie robię.

Choć dziennikarz sugerował jej, że to odwaga kochać dziewczynę i że daje ona otuchę innym osobom LGBT, Jola odpowiedziała: oj tam. Co więcej, przyznała, że teraz, po olimpijskiej harówce, czas poświęcić więcej czasu rodzinie, i podzieliła się radosną nowiną, że wraz z Chuchie szykują się na przyjście na świat córeczki!

 Jesteśmy w szóstym miesiącu ciąży.

Jola i Chuchie marzą, by wychować córeczkę na szczęśliwą, będącą sobą kobietę. Jak Chuchie i ja  - podkreśliła Jola, pytana o to, jak wyobraża sobie przyszłość swojego dziecka. 

Przyszłe mamy wybrały też imię dla dziewczynki, o czym olimpijska medalistka opowiedziała Newsweekowi. Będzie to Hunter Michelle Ogar-Hill, choć w Polsce zapewne Hanka, Hania. Imię zainspirował film Paris, Texas, który lubi żona Joli.

Kim jest Esperanza Hill?

Kim jest żona Joli Ogar, zwana Chuchie Esperanza Hill? To reżyserka. Poznały się z Jolą, kiedy Esperanza była w trakcie realizacji swojego filmu o żeglarstwie. Wszystko działo się na Majorce.