Julia Robert i Edward Norton są spokrewnieni

Od dziesięcioleci Julia Roberts jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie. Gwiazda „Pretty Woman” i szeregu innych kinowych hitów kilka dni temu dowiedziała się, że jest spokrewniona z innym bardzo znanym człowiekiem. Zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Erin Brockovich” jest daleką krewną trzykrotnie nominowanego do Oscara Edwarda Nortona. Aktor, znany m.in. z produkcji „Lęk pierwotny” czy „Podziemny krąg”, ostatnio zagrał w hicie Netfliksa „Glass Onion: Film z serii »Na noże«”.

Roberts i Norton odkryli, że mają wspólnych przodków, 3 stycznia, podczas premiery nowego sezonu programu „Finding Your Roots With Henry Louis Gates Jr.”. Show prowadzone przez uznanego amerykańskiego krytyka literackiego ma charakter dokumentalny. W każdym odcinku inni celebryci otrzymują swoje drzewo genealogiczne zawierające informacje zbadane przez profesjonalnych genealogów, które pozwalają im zagłębić się w historie poprzednich pokoleń, poznać powiązania rodzinne i odkryć sekrety swojego pochodzenia.

Edward Norton jest potomkiem Pocahontas

W najnowszym odcinku Gates opowiedział pokrótce Julii Robert i Edwardowi Nortonowi o ich drzewach genealogicznych, a następnie ujawnił, że są dalekimi kuzynami.

Ty i Ed macie identyczny odcinek DNA na dziewiątym chromosomie – przekazał aktorce. Oznacza to, że odziedziczyliście to wspólne DNA od wspólnego, odległego przodka.

55-latka była bardzo zaskoczona. Przyznała, że wcześniej spotkała Nortona, ale nigdy z nim nie pracowała.

Z kolei gwiazdor „Glass Onion” zwrócił uwagę, że musiał mieć zdecydowanie mniej szczęścia w losowaniu puli genetycznej. Jak to się stało, że nie mam takich zębów i uśmiechu? – zażartował.

Oprócz odkrycia, że jest odległym krewnym Roberts, Edward Norton dowiedział się również, że jego babcią w dwunastym pokoleniu jest... Pocahontas. Przypomnijmy: słynna bajka Disneya została luźno oparta na historii prawdziwej osoby. Mowa o urodzonej w 1595 roku na terenie stanu Wirginia, północnoamerykańskiej Indiance z plemienia grupy Powatanów, która wyszła za mąż za jednego z brytyjskich kolonizatorów, a następnie wyjechała do Anglii, by edukować Stary Kontynent na temat rdzennych Amerykanów.

 

Zobacz także: