Kennedy Center Honors: George Clooney wyróżniony

Kennedy Center Honors to wyróżnienie przyznawane co roku artystom scenicznym (w muzyce, tańcu, teatrze, operze, filmie lub telewizji) za całokształt twórczości i wkład w kulturę amerykańską. Podczas 45. gali, która miała miejsce 4 grudnia 2022 w Kennedy Center Opera House w Waszyngtonie, pojawiło się wiele gwiazd, wśród których obecni byli m.in. Matt Damon, Don Cheadle, Eddie Vedder, Brandi Carlile.

Nie zabrakło też urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, pierwszej damy Jill Biden, wiceprezydent Kamali Harris i jej małżonka Douglassa Emhoffa. Docenieni zostali zaś Gladys Knight, Amy Grant, Tania León, U2 i George Clooney. Ten ostatni świętował w dwójnasób.

Kennedy Center Honors: niezwykła kreacja Julii Roberts

Aktorskie zasługi George'a Clooneya docenił bowiem nie tylko Komitet Doradczy ds. Wyróżnień Specjalnych powołany przez Kennedy Center Honors. Jego dokonania postanowiła też uczcić jego serdeczna koleżanka po fachu, Julia Robert. Gwiazdorski duet zaprzyjaźnił się na planie filmu „Ocean's Eleven: Ryzykowna gra” na początku lat 2000., a niedawno wystąpili razem w komedii romantycznej „Bilet do raju”.

By okazać wsparcie koledze, Julia Roberts przywdziała na ten wieczór wyjątkową kreację. W Waszyngtonie olśniła w długiej czarnej sukni Moschino z rozkloszowanym dołem i trenem (projekt wykonał dyrektor kreatywny tego domu mody, Jeremy Scott). Co istotne, suknia została ozdobiona zdjęciami George'a Clooneya z różnych etapów jego kariery – zaczynając od serialu „Ostry dyżur”, który przyniósł aktorowi międzynarodową sławę, a kończąc na sesji zdjęciowej w garniturze w grochy, zrealizowanej dla „W Magazine”.

W odpowiedzi na niezwykły gest Roberts fani i fanki oszaleli. Doceniają poczucie humoru, chwalą za niebanalny pomysł. Każdy powinien mieć taką przyjaciółkę, jaką jest Julia Roberts – czytamy w komentarzach.