28 października 2023 roku dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Matthew Perry’ego. Miał zaledwie 54 lata. Przyczyna zgonu nie została ujawniona, ale nieoficjalnie mówi się o utonięciu. Najprawdopodobniej popularny aktor został znaleziony przez asystentkę w swoim apartamencie w Los Angeles, a konkretnie w jacuzzi – pod wodą. Od tamtej pory cały świat opłakuje gwiazdora. Warto wspomnieć, że aktorki oraz aktorzy grający z nim w serialu „Przyjaciele” wydali wspólne oświadczenie, za pośrednictwem którego przyznali, że są zdruzgotani. Wiele osób wspomina także autobiografię, w której Matthew Perry rozliczył się z trudną przeszłością, w tym z walką z uzależnieniami, a także wspomniał o najważniejszych relacjach. 

Matthew Perry zyskał międzynarodową sławę i sympatię dzięki roli Chandlera Binga w kultowym już serialu „Przyjaciele”. Choć wszyscy znali jego nazwisko, aktor niechętnie pojawiał się na ściankach, poza tym rzadko opowiadał o swoim życiu prywatnym. Niestety przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu oraz innych używek. Przeszedł długą drogę, by wyjść z nałogu. W 2022 roku wydał poruszającą autobiografię. Natomiast w ramach jej promocji gwiazdor udzielił wywiadu dla „ABC News”, w którym przyznał, że w trudnych chwilach mógł liczyć na wsparcie Jennifer Aniston, czyli koleżanki z planu, serialowej Rachel Green. Kolejny temat, który Matthew Perry poruszył w swojej książce, to związek z Julią Roberts. Opowiedział m.in. o początkach ich relacji, a także o rozstaniu. Dlaczego im nie wyszło?

Matthew Perry opowiedział o relacji z Julią Robert

Fanki oraz fani „Przyjaciół” prawdopodobnie pamiętają, że Julia Roberts pojawiła się w jednym z odcinków. Zagrała koleżankę Chandlera ze szkolnych lat, która postanowiła się na nim zemścić, ponieważ ośmieszył ją w przeszłości. Jednak przekonanie gwiazdy do gościnnego występu okazało się trudniejsze niż mogłoby się wydawać, a produkcja zawdzięcza dużo nieżyjącemu już aktorowi. Jak się bowiem okazało, Julia Roberts chciała, by twórczynie i twórcy produkcji wpisali jej (ewentualną) bohaterkę w wątek Chandlera. W związku z tym (niejako zmuszony przez produkcję) gwiazdor miał ją zaprosić.

Wysłałem jej trzy tuziny czerwonych róż z karteczką: „Jedyną bardziej ekscytującą rzeczą niż perspektywa, że wystąpisz w serialu, jest to, że w końcu mam wymówkę, by wysłać ci kwiaty” – ujawnił Matthew Perry. 

Niestety kwiaty nie wystarczyły. Julia Roberts odpisała, że przyjmie rolę, jeśli Matthew Perry wyjaśni jej zagadnienia z fizyki kwantowej. I tak właśnie zrobił. Następnego dnia napisał esej, natomiast w odpowiedzi otrzymał informację, że aktorka zgodziła się na udział w popularnym serialu, a także oryginalny prezent, jakim były bajgle. Wiele, wiele bajgli – wspomniał główny zainteresowany całą sprawą. 

Co ciekawe, Matthew Perry i Julia Roberts zaczęli się spotykać w prawdziwym życiu. I to jeszcze przed startem nagrań do wspomnianego odcinka. Niestety ich związek nie trwał zbyt długo. Pozostaje pytanie: dlaczego się rozstali?

Dlaczego Matthew Perry i Julia Roberts rozstali się?

Jak się okazuje, to Matthew Perry zdecydował się na rozstanie. Miało to bezpośredni związek z brakiem pewności siebie oraz niskim poczuciem własnej wartości. Randki z Julią Roberts to dla mnie za dużo – wyznał w swojej książce. Cały czas towarzyszyło mu poczucie, że nie jest dla niej wystarczająco dobry, że wkrótce z nim zerwie, a on sobie z tym nie poradzi. 

Byłem pewien, że ze mną zerwie. Dlaczego miałaby tego nie zrobić? Nie byłem wystarczający. Nigdy nie byłbym wystarczający. Byłem załamany, niegodny miłości – przyznał Matthew Perry. 

Podobno decyzja aktora zaskoczyła jego ówczesną partnerkę. Nie potrafię opisać wyrazu zakłopotania na jej twarzy – dodał Matthew Perry. Warto dodać, że kilka lat po zakończeniu tej relacji Julia Roberts związała się z Danielem Moderem, z którym jest do dziś. Para ma dwójkę dzieci. 

Zobacz także: