Na przełomie kwietnia i maja raper Solar zapoczątkował akcję, która zdobyła ogromny zasięg i jest najczęściej komentowanym projektem od kilku tygodni. Mowa oczywiście o #Hot16Challenge2, który na pewno rzucił Wam się w oczy, ponieważ niektóre kawałki zdominowały „Kartę na czasie” na YouTube. Akcja ma na celu aktywizację raperów i środowiska muzycznego do wsparcia szpitali podczas pandemii. Zasady są proste – każdy artysta nagrywa 16 wersów, przekazuje pieniądze na zbiórkę dla służb zdrowia oraz nominuje muzyków, którzy muszą podjąć się wyzwania. Dzięki temu, że akcja wyszła poza środowisko hip-hopowe, udało się zebrać prawie 3 miliony złotych na walkę z koronawirusem! A ta kwota wciąż rośnie. Swoje #Hot16Challenge zaprezentowali Taco Hemingway, Bedoes, Jan-Rapowanie i inni raperzy, ale to „szesnastki” artystów spoza hip-hopu są najszerzej komentowane. Beata Kozidrak, Kayah, Natalia Szroeder, a teraz Julia Wieniawa nagrały utwory, które odbiły się szerokim echem.

#Hot16Challenge2 – o co chodzi? Na czym polega wyzwanie, w którym wziął udział Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Rosalie. i wielu innych artystów? >>>

Julia Wienawa opublikowała Hot16Challenge2! 

Wczoraj wieczorem Julia Wieniawa opublikowała swój #Hot16Challenge2 na platformie YouTube. Młoda artystka profesjonalnie podeszła do tematu – widać, że wraz ze swoimi współpracownikami włożyła to sporo pracy. Jedna z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia po raz pierwszy rapuje, oczywiście zaznaczając na początku, że średnio umie to robić. A jednak fani są zachwyceni jej #Hot16Challenge2, w którym wspomina ciężką sytuację polityczną w naszym kraju oraz aferę w Trójce – radio od kilku dniu bojkotują artyści, dziennikarze oraz pracownicy, którzy z niego odchodzą z powodu sfałszowania wyników listy przebojów. Ale Julia Wieniawa przede wszystkim zwróciła uwagę na charytatywny charakter całej akcji, o którym wielu artystów zdaje się zapominać. Poniżej znajdziecie #Hot16Challenge2 Julii Wieniawy. Jak Wam się podoba?