Choć polskiej publiczności dotychczas znany był przede wszystkim jego młodszy brat Enrique (i jego śpiewający pieprzyk), i oczywiście słynny ojciec – Julio Iglesias, hiszpański piosenkarz i kompozytor o międzynarodowej sławie, to właśnie on będzie jedną z największych gwiazd Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem. Kim jest Julio Iglesias Jr? Jak wygląda, czy ma żonę i dzieci i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. 

Kim jest Julio Iglesias Jr – gwiazda Sylwestra Marzeń z Dwójką?

Julio Iglesias Junior, a dokładnie – Julio José Iglesias Preysler – wystąpi w Polsce nie po raz pierwszy. Hiszpański piosenkarz, najstarszy syn legendy muzyki Julio Iglesiasa i starszy brat Enrique, był już gwiazdą Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, który w lipcu 2011 roku odbył się w Zielonej Góry (to właśnie z tego koncertu pochodzą dwa pierwsze zdjęcia w galerii). Jak widać więc, postanowił kontynuować rodzinną tradycję i zostać piosenkarzem. Ma 180 cm wzrostu i 48 lat (urodził się 25 lutego 1973 roku). 

Julio Iglesias Jr – Kariera 

Julio Iglesias Jr na scenie muzycznej zadebiutował w 1999 roku za sprawą krążką „Under My Eyes”. Później nagrał jeszcze trzy płyty: „Tercera Dimension” (2003), „Por La Mitad” (2008) i „Latin Lovers” (2014). Znane są jednak przede wszystkim w ojczyźnie artysty. Choć udało mu się także współpracować z Cher! 

Julio Iglesias Jr w swoim dorobku artystycznym ma również udział w kilku telewizyjnych programach. Zaczęło się od sitcomu NBC „Jak grom z jasnego nieba”. Później przyszedł czas na: „Mira quien baila” i „Tu cara me suena”. Iglesias pracował też dla stacji Travel Channel, gdzie – jak możecie się domyślać – zajmował się programami podróżniczymi po Ameryce Łacińskiej. 

Sukcesy osiągał też jako model. Julio Iglesias Jr związany był z prestiżową nowojorską agencją Ford Models. Wziął udział m.in. w kampanii Versace (w obiektywie Bruce'a Webera) oraz popularnej amerykańskiej marki Gap. Nic dziwnego, nie można mu odmówić świetnego wyglądu! O czym można przekonać się między innymi, śledząc jego konto na Instagramie – @juliojrofficial.

Julio Iglesias Jr – małżeństwo, które skończyło się kosztownym rozwodem

Modelką była także żona Julio Iglesiasa Jr – Belgijka Charisse Verhaert. Para poznała się w 2004 roku, osiem lat później wzięli ślub, ale ich związek ostatecznie nie przetrwał próby czasu. „Namiętność się wypaliła” – wyznał artysta, podkreślając, że powodem rozstania nie była zdrada. Rozwód, do którego doszło w 2020 roku słono kosztował muzyka. Była żona artysty zeznała, że dla męża zrezygnowała z kariery, zażądała więc majątku, który pozwolił jej utrzymać dotychczasowy standard życia. A konkretnie: wartej 2 miliony dolarów wilii w Miami, 4 tysięcy na podróże. A także... pełnej opieki nad psem. Para nie doczekała się wspólnych dzieci. 

Julio Iglesias Jr – Rodzeństwo i rodzina

Julio Iglesias Jr nie może jednak narzekać na brak rodziny. W końcu jego ojciec doczekał się aż ośmiorga dzieci! Julio Iglesias Jr jest pierworodnym synem Julio Iglesiasa i jego pierwszej żony – Isabel Preysler (również modelki), ale w rodzinie szybko pojawiło się więcej dzieci: brat Enrique i siostra Chabeli Iglesias (dziennikarka). Gdy miał 5 lat jego rodzice rozwiedli się, a on zamieszkał (w Miami) z ojcem, który ożenił się po raz drugi – z holenderską modelką Mirandą Rijnsburger. Z tego związku na świat przyszło jego przyrodnie rodzeństwo: Miquel Alejandro, Rodrigo, Guillermo Iglesias-Rijnsburger oraz bliźniaczki Victoria i Christina. Matka Julio także doczekała się kolejnych dzieci – a konkretnie córki Any Boyer. A z pierwszego związku ma jeszcze jedną córkę – Tamarę Falco. Nadążacie? 

Zobacz także: