Justyna Wasilewska to przede wszystkim ceniona aktorka teatralna. Szerokiej publiczności znana jest głównie dzięki rolom w filmie biograficznym „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz serialu kryminalnym;„Nieobecni”. Rzadko udziela obszernych wywiadów, a na salonach pojawia się sporadycznie – zazwyczaj w ramach promocji kolejnych produkcji ze swoim udziałem. Nic więc dziwnego, że do tej pory o życiu osobistym laureatki wielu prestiżowych nagród było wiadomo raczej niewiele. To jednak właśnie uległo zmianie.

Coming out Justyny Wasilewskiej

Odtwórczyni roli Mili Gajdy w hicie Playera i TVN zgodziła się ostatnio na rozmowę z dziennikarką kobiecego miesięcznika „Pani”. Pochodząca z Wrocławia aktorka zdradziła w wywiadzie, że niedawno skończyła urządzać swoje nowe mieszkanie w stolicy, dokąd przeprowadziła się na stałe ze względów zawodowych.

Zawsze marzyłam o własnym domu z pianinem i ogródku. I teraz wszystko mam. Mieszkanie, do którego wczoraj przyjechało pianino, i nieduży ogródek. Więc żeby móc się upajać swoim ogródkiem, zrobiłam taras - pochwaliła się.

Po latach tułaczki mam wreszcie własne miejsce, które mogłam urządzić po swojemu - dodała.

Zapracowana gwiazda teatru, telewizji i kina przyznała szczerze, że swój wolny czas woli obecnie spędzać z dala od zgiełku miasta.

Po latach bycia z ludźmi, częściej spełniając ich oczekiwania niż realizując własne, wreszcie zrozumiałam, że dobrze się czuję, kiedy jestem sama. Wtedy ładuję akumulatory. Chodzę do lasu na spacery z psem Staszkiem. Lubię jeść coś dobrego i jestem coraz lepsza w gotowaniu. Dostałam czytnik – zawsze chciałam mieć wszystkie książki przy sobie

Okazuje się jednak, że w życiu Justyny Wasilewskiej jakiś czas temu pojawił się ktoś bardzo wyjątkowy. To zresztą pierwszy raz, gdy utalentowana 36-latka publicznie opowiedziała o tym, że jest w związku z kobietą.

Co jeszcze? Lubię spotkania z ludźmi, przytulanie i inne rzeczy, ale najbardziej uwielbiam czas ze swoją dziewczyną - wyznała.

Kim jest partnerka Justyny Wasilewskiej?

Publikacja wywiadu, w którym Justyna Wasilewskiego wyoutowała się jako osoba nieheteronomatywna, zbiegła się w czasie z innym, przełomowym dla każdego związku wydarzeniem. W sobotę 25 czerwca, a więc w dniu, gdy ulicami Warszawy przeszła tęczowa Parada Równości, na oficjalnym profilu aktorki pojawiło się jej pierwsze wspólne zdjęcie z ukochaną. Tym samym na jaw wyszło, że jej serce skradła Zuzanna Grajcewicz, absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi.

28-latka pracowała już m.in. jako asystentka reżysera przy takich głośnych produkcjach jak ubiegłoroczne „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego oraz „Inni ludzie” Aleksandry Terpińskiej. Zuza ma już na swoim koncie także kilka autorskich dzieł, głównie etiud szkolnych. Warto wspomnieć, że jej „Wycinka” z 2017 roku została uhonorowana Nagrodą Specjalną na festiwalu Nowe Horyzonty, a „Wenus z Willendorfu” zgarnęła w 2020 roku nominacje do Złotych Lwów w Konkursie Filmów  Krótkometrażowych.

Życzymy szczęścia!