Feminizm to ruch, który daje głos niemym i moc bezsilnym. Mniej więcej tak definiowała go w swojej książce „Mężczyźni objaśniają mi świat” Rebecca Solnit. I ta definicja idealnie oddaje esencję walki kobiet o równe prawa, o siebie, o lepszy świat.

O takich walecznych kobietach piszemy w najnowszym wydaniu GLAMOUR Unicorn. Przyglądamy się działaniom polityczek – i pokazujemy, że im więcej kobiet w polityce, tym lepsze rządy. Nie bez powodu z pandemią koronawirusa dużo lepiej radzą sobie kraje, w których to kobiety zajmują wysokie państwowe stanowiska. Sprawdzamy, kim były czarownice i dlaczego wzbudzały taki strach. Piszemy o tym, czym jest kultura gwałtu i kto normalizuje przemoc seksualną wobec kobiet (niestety, wszyscy to robimy). Wybieramy nasze idolki: Polki, które każdego dnia ciężko pracują na to, by nam wszystkim żyło się lepiej, kobiety, które podziwiamy za ich siłę, determinację, talent, wrażliwość. Rozmawiamy też o tym, że to nie biologia determinuje kobiecość (świetny wywiad z dziewczynami z grupy Bezpestkowe).

To numer tworzony z wdzięcznością. Dla kobiet wokół nas i w nas. Dla niegdysiejszych działaczek feministycznych, które poświęciły życie, żebyśmy dziś mogły decydować o sobie. Dla wiedźm, które palono na stosach, bo miały własne zdanie. Dla współczesnych aktywistek, które każdego dnia rozbrajają antykobiecy, patriarchalny system. Dziękujemy!

Nowe wydanie GLAMOUR Unicorn znajdziesz TUTAJ >>>