Obecny rok jest pełen niespodzianek i – nie oszukujmy się – jest wyzwaniem dla każdego z nas. Pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość i sprawiła, że musieliśmy przeorganizować swoje życie, ukształtowała na nowo naszą osobowość i przewartościowała pewne rzeczy. Niektórzy wierzą, że przyszłość jest zapisana w gwiazdach. Jednym z najważniejszych wydarzeń roku astrologicznego jest pełnia Zimnego Księżyca, czyli pełnia Księżyca w Raku. Kiedy dokładnie zaobserwujemy to zjawisko, czym się charakteryzuje i co oznacza dla 2021 roku? Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać grudniową pełnię, aby wejść z jak najlepszą energią i samopoczuciem w 2021 rok. 

Pełnia Zimnego Księżyca – co to jest i kiedy będzie widoczna?

Pełnia Zimnego Księżyca, nazywana również Zimowym Księżycem i Księżycem Długich Nocy to ostatnia pełnia w roku. Pojawia się na niebie pod koniec grudnia – dokładnie możemy je obserwować na niebie 30 grudnia o godzinie 4:28. Pełnia w Raku to wyjątkowe zjawisko, podczas którego satelita znajduje się w największej odległości od Ziemi. A to z kolei oznacza, że księżyc tej nocy będzie wydawał się o wiele mniejszy niż zazwyczaj w pełni. Jednocześnie będzie znajdował się nad horyzontem dłużej niż w innych porach roku.

Pełnia Zimnego Księżyca – co oznacza dla naszej przyszłości?

Pełnia Księżyca w Raku to wyjątkowe zjawisko, które nie pozostaje bez wpływu na naszą przyszłość. Pełnia Zimowego Księżyca powinna upłynąć pod znakiem odpowiedzialności za swoje czyny, co w przyszłości zaowocuje spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Rak jest wygodnym znakiem zodiaku, dlatego jeśli podejmować wyzwania, to właśnie teraz – każda czynność pod wodzą Raka nie będzie aż tak wymagająca.

Horoskop tygodniowy miłosny na 28 grudnia – 3 stycznia dla każdego znaku zodiaku. Sprawdź, co Cię czeka! >>>

Jak najlepiej wykorzystać pełnię Księżyca w Raku? Jedną z czynności może być kompleksowe posprzątanie swojego domu lub pokoju, aby wejść w Nowy Rok z uporządkowaną przestrzenią wokół, co nie pozostaje bez wpływu na nasze myśli i plany, które mamy w głowie. Koniec roku to czas podsumowań i snucia postanowień, na co również ma wpływ grudniowa pełnia Księżyca w Raku. W tym okresie jeszcze bardziej docenimy czas spędzony w gronie najbliższych i zdamy sobie sprawę z wartości tych chwil. 

Postanowienia noworoczne warto spisać na kartce i… nie czekać do 1 stycznia, ale zacząć realizować je już 30 grudnia podczas pełni Księżyca w Raku. Pod koniec roku warto zastanowić się nie tylko nad swoimi planami na nadchodzący 2021 rok, ale przede wszystkim zastanowić się nad tym, za co jesteśmy wdzięczni. Z takim nastawieniem i pod czujnym okiem Raka na pewno początek nadchodzącego roku będzie udany.