Kaia Gerber poszła w ślady sławnej mamy, dzięki czemu możemy ją oglądać na okładkach topowych magazynów, a także w kampaniach i na wybiegach najlepszych domów mody. Modelka, która odziedziczyła urodę po jednej z największych muz projektantów, jest także influencerką. Na Instagramie śledzi ją ponad 7 milionów osób. Ogromnym zainteresowaniem wśród fanów i fanek modelki cieszą się tematy związane z jej stylem i urodowymi wyborami. Jakiś czas temu Kaia Gerber ujawniła, jak wygląda zawartość jej kosmetyczki. Modelka zdradziła też jego najważniejszy element, który jest sekretem urodowym Cindy Crawford. Zobacz, które kosmetyki Kai Gerber możesz kupić także w Polsce!

Pielęgnacja Kai Gerber – rytuał pielęgnacyjny

Inspiracją dla stworzenia konkretnego rytuału pielęgnacyjnego stały się w przypadku modelki podróże. Kaia Gerber, która sporo czasu spędza poza domem, chciała móc zabierać ze sobą na wyjazdy coś, co sprawiałoby, że mogłaby się poczuć jak u siebie. Konkretne praktyki powtarzane każdego dnia stały się receptą na zachowanie komfortu w najróżniejszych zakątkach świata. Każdego ranka, a następnie wieczoru po powrocie do domu lub hotelu, modelka sięga po te same kosmetyki i aplikuje je w konkretnej kolejności. To konsekwentne działanie pozwoliło Kai nie tylko wypracować tradycję, która dawała jej ukojenie w momentach rozłąki z najbliższymi, ale także świetny sposób na odpowiednią pielęgnację twarzy, która faktycznie przynosi oczekiwane efekty. Ograniczenia w podróżowaniu, które wywołał koronawirus, pozwoliły modelce na jeszcze lepsze dopracowanie pielęgnacyjnych zwyczajów. Ich aktualna wersja wydaje się być doskonała, choć z biegiem lat z pewnością będą zachodzić w niej zmiany podyktowane bieżącymi potrzebami.

Kosmetyki Kai Gerber – pielęgnacja modelki

Najważniejszy jest pierwszy etap rytuału pielęgnacyjnego – oczyszczanie. Bez odpowiedniego przygotowania twarzy do nakładania kolejnych kosmetyków, całość może nie mieć sensu. Kaia Gerber, żeby nie zaprzepaścić wysiłków, wszystko rozpoczyna od oczyszczania cery za pomocą płynu Youth to the People Superfood Cleanser. Następny w kolejności jest kosmetyk złuszczający Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant oraz serum z niacynamidem Paula's Choice CLINICAL Niacinamide 20% Treatment. Ten ostatni produkt modelka rozprowadza po twarzy ze pomocą rollera, który uprzednio schładza w lodówce. Modelka w rozmowie z amerykańskim „Vogue’iem” wyjawiła nie tylko, których kosmetyków używa do codziennej pielęgnacji. Kaia opowiedziała także, że znikały jej wałki do twarzy, które w końca znalazła u swojego taty. To tylko potwierdza, że to akcesorium z powodzeniem może wykorzystywać każdy.

Po masażu twarzy, który pomaga w aplikacji serum, przychodzi pora na krem. Kaia Gerber wybierając ten kosmetyk na dzień zwraca uwagę przede wszystkim na jeden aspekt – obecność filtrów SPF. Modelka każdego ranka nakłada go nie tylko na twarz, ale również na dekolt. Robi to niezależnie od tego, czy akurat świeci słońce, czy pada deszcz. Znaczenie jego obecności w rytuale pielęgnacyjnym uzmysłowiła jej mama. Cindy Crawford już od najmłodszych lat uczyła córkę, że najlepszym sposobem na zachowanie młodej skóry przez jak najdłuższy czas, jest skuteczne chronienie jej przed działaniem promieni słonecznych. W tym celu modelka sięga po krem Supergoop! Unseen Sunscreen SPF 40 PA+++.

Mam wrażenie, że pielęgnacja skóry jest dla mnie formą medytacji – wiem, że mam te 20 minut rano i wieczorem, kiedy robię coś dla siebie – powiedziała Kaia Gerber w rozmowie z amerykańskim „Vogue’iem”.

Kosmetyki Kai Gerber – makijaż modelki

Kaia Gerber zdradzając zawartość swojej kosmetyczki wymieniła nie tylko produkty do pielęgnacji. Modelka ujawniła także sekrety swojego makijażu. Jeszcze w czasach liceum lubiła bawić się kolorówką i eksperymentować z nowościami. Praca modelki, w której często jest zmuszona nosić nawet bardzo mocny makijaż, ostudziła jej zapędy względem wykonywania go na co dzień. Zamiast całego arsenału kosmetyków Kaia Gerber ma kilku sprawdzonych ulubieńców. Podkład i korektor z linii Yves Saint Laurent Touche Eclat zapewniają lekkie i równomierne wykończenie makijażu. Dodatek stanowi wiśniowa szminka i rozświetlający róż, które także pochodzą z kolekcji Yves Saint Laurent. Ten ostatni jest sposobem na dodanie sobie efektu, który normalnie zostawia na twarzy słońce, przed którym modelka chroni się filtrami SPF.