Karlie Kloss i Joshua Kushner podczas tegorocznej Met Gali ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Druga pociecha supermodelki i biznesmena przyszła na świat w lipcu, czyniąc synka pary, Leviego starszym bratem. I choć z początku nie wierzono, że ich związek przetrwa choćby jeden poważny kryzys, to dziś nikt nie ma wątpliwości, że stanowią wyjątkowy duet. 

Karlie Kloss i Joshua Kushner - jak się poznali i jakie znaczenie w ich wspólnej historii ma Donald Trump?

Historia tej miłości swój początek ma w czerwcu 2012 roku. Wiele źródeł podaje, że Karlie Kloss i Joshua Kushner poznali się przez wspólnych znajomych, jednak żadne z nich nigdy tego nie potwierdziło. Z relacji modelki wiemy natomiast, że już podczas pierwszego spotkania uświadomili sobie, jak wiele mają ze sobą wspólnego.

Przez pierwsze pięć miesięcy ukrywali się przed mediami. Dopiero w listopadzie 2012 roku o tym, że łączy ich coś więcej niż zwykła znajomość, napisano na łamach magazynu „Us Weekly”. Karlie i Joshua nie zamierzali temu zaprzeczać. Co więcej, zaledwie kilka dni później pojawili się afterparty Victoria's Secret Fashion Show 2012, gdzie trzymali się z ręce i wymieniali czułości. Ich wspólne (nieoficjalne) zdjęcia lotem błyskawicy obiegły świat, a media okrzyknęły ich nową it-couple.

Na oficjalny debiut pary przyszło nam poczekać kolejne pół roku. 13 maja 2013 roku Karlie i Joshua pojawili się na gali dobroczynnej Robin Hood Foundation - wydarzeniu, które dla biznesmena ma szczególne znaczenie (rodzina Kushnera wspiera wydarzenie od początku jego istnienia).

Karlie Kloss i Joshua Kushner na gali dobroczynnej Robin Hood Foundation 2013 / fot. Amanda Gordon/Bloomberg via Getty Images

To właśnie wtedy zaczęto spekulować, że związek ex-aniołka Victoria’s Secret i multimilionera może być „relacją na pokaz”. Wynikało to z faktu, że para niechętnie wypowiadała się o łączącym ich uczuciu i tylko sporadycznie pojawiała się w swoim towarzystwie.

Zobacz także:

Karlie Kloss naprzeciw plotkom wyszła w lutym 2014 roku. Na łamach magazynu „Metro” zapewniła, że choć nie planowała się zakochać, to aktualnie jest w szczęśliwym związku:

Zdecydowanie nie planowałam się zakochać, ale myślę, że o to w tym chodzi. Nie można tego ani przewidzieć, ani zaplanować - przyznała.

Po raz kolejny zamieszanie wokół pary zrobiło się momencie, gdy Donald Trump kandydował na prezydenta USA. Nie jest bowiem tajemnicą, że Joshua Kushner jest bratem Jareda Kushnera, męża Ivanki Trump, a zarazem zięcia Trumpa i jednego z jego doradców. Karlie Kloss i Joshua Kushner stanowczo odcięli się jednak od powiązań z kontrowersyjnym politykiem zapewniając, że są zwolennikami liberalnych wartości i to nimi kierują się w życiu. Co więcej, wyrazili oficjalne poparcie dla kontrkandydatki Trumpa, Hillary Clinton. W ten sposób wyszli naprzeciw mediom sugerującym, że różnice polityczne mogą negatywnie wpłynąć na ich związek. 

Temat powrócił kilka lat później, tym razem w kontekście nie najlepszych relacji Karlie z teściem i szwagrem. Modelka, która szczególnie ceni sobie prywatność, nie zdecydowała się na żaden komentarz w tej sprawie.

Karlie Kloss i Joshua Kushner - zaręczny i ślub. Jak wyglądały najważniejsze dni w ich wspólnym życiu?

Poza niewielkimi kontrowersjami (w dużej mierze nakręcanymi przez media), wspólne życie pary wydaje się naprawdę szczęśliwe.

24 lipca 2018 roku, po ponad czterech latach związku, Joshua oświadczył się Karlie. Para niemalże natychmiast podzieliła się radosną informacją i pamiątkowym zdjęciem na Instagramie. 

Kocham cię tak bardzo, że trudno to wyrazić słowami. Josh, jesteś moim najlepszym przyjacielem i bratnią duszą. Nie mogę się doczekać naszej wspólnej wieczności. Milion razy tak – napisała modelka, dodając na końcu emotikonę pierścionka.

Okres narzeczeństwa okazał się krótszy niż się spodziewano. Zaledwie trzy miesiące później, 18 października 2018 roku para powiedziała sobie sakramentalne tak. Ślub poprzedziło przejście Karlie na judaizm - religię wyznawaną przez Kushnera.

Niespełna rok później, w czerwcu 2019 roku para odnowiła przysięgę w Brush Creek Ranch (Wyoming). O ślubach Karlie i Josha do dziś wiadomo niewiele. Obie ceremonie były raczej skromne (cena sukni Karlie marki Jonathan Simkhai oszacowana została na ok. 1600 dolarów) i miały charakter prywatny, o czym świadczą pojedyncze zdjęcia udostępnione przez parę na ich instagramowych profilach.

Mały kawałek świata ma o wiele większy sens - napisał pod jedną z pamiątkowych fotografii Josh.

Karlie Kloss i Joshua Kushner - dzieci. Jak rodzicielstwo wpłynęło na ich związek?

W październiku 2020 roku Karlie Kloss i Joshua Kushner poinformowali, że spodziewają się pierwszego dziecka. 11 marca 2021 roku na świat przyszedł ich syn, Levi Joseph. O narodzinach chłopca dowiedzieliśmy kilka dni później.

Witaj na świecie - napisał pod zdjęciem synka Joshua Kushner.

Dwa lata później, podczas Met Gali 2023 na jaw wyszła kolejna ciąża Karlie. Modelka założyła dopasowaną kreację, która podkreśliła sporych rozmiarów ciążowy brzuch. Jestem szczerze zaskoczona, że mogłam utrzymać to w tajemnicy tak długo [...] Jaki jest jej sekret? Duże zimowe płaszcze – powiedziała w rozmowie z „ET”.

W 11 lipca 2023 na świat przyszedł drugi syn pary. Podobnie, jak dwa lata wcześniej, o jego narodzinach za pośrednictwem Instagrama poinformował dumny tata. 

Witaj na świecie - napisał pod zdjęciem nowo narodzonego chłopca.

Jak w Karlie Kloss i Joshua Kushner odnajdują się w roli rodziców? Zgodnie przyznają, że rodzicielstwo było ich wspólnym marzeniem, którego spełnienie jeszcze bardziej scaliło ich związek.

Bycie mamą to największa radość w moim życiu, nigdy nie dorosłam bardziej jako osoba, ani bardziej kochałam. Levi, dziękujemy, że nas wybrałeś. @joshuakushner kochamy Cię bardziej niż możemy to wyrazić - napisała na Instagramie Karlie w dniu pierwszych urodzin synka.