4 lata temu top modelka Karlie Kloss zdecydowała się przerwać współpracę z marką Victoria's Secret. W 2017 roku wróciła do czynnego udziału w corocznych pokazach marki bieliźnianej, ale nie występowała w kampaniach bieliźnianego brandu. W jednym z wywiadów, tuż ślubnej ceremonii z mężem Joshem Kushnerem, ujawniła dlaczego przestała pracować z Victoria's Secret.

Victoria’s Secret rezygnuje z transmisji pokazów! >>>

Wiemy dlaczego Karlie Kloss postanowiła odejść z Victoria's Secret! 

„Powodem, dla którego postanowiłam przestać pracować z Victoria's Secret, było to, że nie czułam, aby był to obraz, który naprawdę odzwierciedla to, kim jestem i jakiego rodzaju przesłanie chcę wysłać młodym kobietom na całym świecie o znaczeniu piękna”, wyznała modelka.  „Myślę, że to był kluczowy moment mojego początku jako feministka, będąca w stanie dokonywać własnych wyborów i mojej własnej narracji (…)”- dodała.

W 2015 r. Ed Razek, szef Victoria's Secret, w oficjalnym oświadczeniu, odniósł się do odejścia Karlie Kloss z listy Aniołków marki. Wyznał, że podczas spotkania z modelką przedyskutowali wspólnie wiele kwestii dotyczących jej kariery. Zbyt napięty grafik modelki i podjęte studia zaważyły na ówczesnej decyzji o odejściu z Victoria’s Secret

W ciągu ostatnich kilku lat Victoria's Secret było krytykowane za brak różnorodności, jeśli chodzi o modele pojawiające się w kampaniach i na wybiegu. W zeszłym roku Kloss broniła jednak modelek, które zdecydowały się współpracować z marką. W wywiadzie wyznała również, że nie żałuje swoich decyzji, bo to właśnie one wykształciły w niej pewność siebie. „Patrząc wstecz na moje późne nastoletnie lata i wczesne lata dwudzieste, myślę, że obawiałam się, że stracę pracę lub pozycję, jeśli powiedziałbym, że nie chcę czegoś robić. Ale nie straciłam pracy. Jeśli cokolwiek, to tym bardziej ćwiczyłam moc mojego głosu, tym bardziej zdobywałam szacunek od moich rówieśników. I zdobyłam więcej szacunku dla samej siebie. Dopiero teraz mam pewność siebie, by stać wysoko z podniesioną głową- całe 6 stóp i 2 cale, które mierzę - i znać moc mojego głosu", powiedziała modelka.