Kat Von D, założycielka jednej z najpopularniejszych marek beauty nazwanej jej imieniem i nazwiskiem, postanowiła odejść z firmy i sprzedała udziały przedsiębiorstwu Kendo, z którym współpracuje od 12 lat. „To nie była łatwa decyzja, ale po dokładnym przemyśleniu zdecydowałam, że chcę, aby brand nadal się rozwijał i rósł. Uważam, że Kendo jest na to przygotowane”, napisała w oficjalnym oświadczeniu 38-letnia tatuażystka i celebrytka. Jej markę pokochały dziewczyny, które cenią sobie szeroki wybór kolorowych produktów do makijażu, a także jakość i trwałość kosmetyków. Kat Von D ma w swojej ofercie ponad 250 produktów, które sprzedaje w 36 krajach głównie w perfumeriach Sephora, a także w sklepie internetowym. Dlaczego Katherine zdecydowała się odejść ze swojej makijażowej marki? Sprawdźcie poniżej. 

Wegańskie kosmetyki: Co to za produkty? Czego nie mają w składzie? Co oznacza, że są wege? >>>

Kat Von D sprzedała swoją markę! 

„Miniony rok przyniósł w moim życiu wielkie zmiany. Jak większość z Was wie urodziłam pięknego chłopca, stworzyłam linię wegańskich butów i przygotowuję się do wydania oczekiwanego albumu na wiosnę, a także ruszam w międzynarodową trasę koncertową! Bardzo bym chciała móc wszystko połączyć i nadal kierować linią kosmetyków, ale stało się dla mnie jasne, że nie mogę dać z siebie wszystkiego przy tak wielu zobowiązaniach. Trudno się do tego przyznać, ponieważ zawsze mówiłam: „Możesz wszystko”. Nie sądzę jednak, aby przyznawanie się do tego, że mam swój limit, było złe”, napisała Kat Von D w oświadczeniu na Instagramie. Poinformowała również, że marka w trybie natychmiastowym zmienia nazwę na KvD Vegan Beauty. Firma Kendo zapewniła, że pod odejściu Kat Von D kosmetyki pozostaną na najwyżej jakości i będą tworzone bez przeprowadzania testów na zwierzętach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This past year has been one of great change for me. As many of you know, I gave birth to my beautiful baby boy, launched my vegan shoe line, and am now busy prepping to release my long awaited album in the Spring, followed by an international tour! As much as I wish I could balance all of this, on top of continuing my makeup line, it has become clear to me that I just can’t do everything at the maximum capacity. It's hard to admit this, since I’ve always said “You can do everything and anything.” But I don’t think admitting one's limits is a bad thing. With that said, I’ve decided to sell my shares of the brand, turning it over to Kendo, my partners for the past 11 years. This was not an easy decision, but after careful consideration, I decided I wanted the makeup line to continue to thrive and grow, and I believe Kendo is primed to do just that. The transition for you, my loyal customers, will be seamless. In order to avoid any confusion with such a big change, Kat Von D Beauty will take a moment to rebrand itself, so you will start noticing the change from KatVonD Beauty to KvD Vegan Beauty. I'd like to thank my beloved fans+followers who supported my vision to create a brand that stood for compassion, true artistry, and challenged modern ideals of beauty — most of which I never could relate to. I was able to create a makeup line that made outsiders like me feel like we have a place in this “beauty” world, and gave myself and others the tools to express ourselves in our own unique way, whether it was embraced by the majority or not. And I just couldn’t have done any of this without you! Lastly, thank you for understanding+respecting my choice, as it was a difficult one to make, but one I am proud of regardless, and am confident that the team will continue the KvD legacy! Here’s to many, many more years of KvD Vegan Beauty!

Post udostępniony przez (@thekatvond) Sty 16, 2020 o 8:33 PST