Katarzyna Łaska – ile ma lat i skąd pochodzi?

Kasia Łaska urodziła się 26 maja 1979 roku, co oznacza, że w tym roku skończyła 42 lata. Jej rodzina pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Artystka jest już od lat związana z Warszawą. Występuje na deskach Teatru Muzycznego Roma. Współpracuje także z Teatrem Komedia oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Katarzyna Łaska – życie prywatne

Kasia Łaska jest szczęśliwą mężatką oraz matką. Jej syn, Henryk, przyszedł na świat w 2016 roku. Nie jest tajemnicą, że w przeszłości artystka była w związku ze znanym i cenionym aktorem, Mateuszem Damięckim.

Wszyscy byli ode mnie co najmniej 10 lat starsi. Przez lata nie mogłam znaleźć kogoś bliskiego w moim wieku. Nie przeżyłam młodzieńczych miłości. Tak naprawdę to jest mój pierwszy chłopak - mówiła o nim przed laty.

Katarzyna Łaska – aktorstwo, dubbing

Kasia Łaska to jedna z najbardziej doświadczonych aktorek dubbingowych w Polsce. Podkładała głos pod postaci z wielu popularnych produkcji, takich jak „Sekretne życie zwierzaków domowych”, „Zaczarowana”, „Shazam!”, „Spider-Man Uniwersum”, „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, „High School Musical” czy „Pamiętnik księżniczki 2: „Królewskie zaręczyny”.

Zapytana kiedyś o to, dlaczego właściwie zdecydowała się pracować w dubbingu, odpowiedziała, że to „dubbing sam ją wybrał”.

Nie starałam się o pracę w dubbingu. Kiedy przychodzą propozycje, trudno odmawiać takich wspaniałości - wyjaśniła.

Katarzyna Łaska podkreśla, że aktor dubbingowy to w pierwszej kolejności po prostu aktor. Dlatego wszystkim dorosłym osobom, które marzą o takiej karierze, poleca zacząć od studiów na Akademii Teatralnej.

Grałam w Teatrze Muzycznym Roma główną postać w musicalu „Miss Saigon”. Zostałam zaproszona na nagranie przez kierownika muzycznego w dubbingu. W studio poznałam cudowną reżyser Dorotę Kawęcką, która we mnie uwierzyła i zapraszała na nagrania. Zaczynałam od postaci śpiewających. I tak już około 20 lat narywam przeróżne postacie - wyznała.

Warto dodać, że Kasia Łaska ma na swoim koncie nie tylko role teatralne dubbingowe, ale także występy przed kamerą. Można ją było oglądać m.in. w serialach telewizyjnych „Daleko od noszy”, „Hela w opałach” oraz „Hotel 52”.

Katarzyna Łaska – Elsa z „Krainy Lodu”, Oscary

O Kasi Łasce zrobiło się bardzo głośno w mediach na początku 2020 roku. Aktorka została bowiem pierwszą Polką w historii, która wystąpiła na uroczystości wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Filmowej. Na gali oscarowej w Los Angeles Kasia Łaska pojawiła się w towarzystwie Idiny Menzel oraz artystek z ośmiu innych krajów, które także dubbingowały Elsę w różnych wersjach językowych. Zaśpiewały razem utwór „Into the Unknown” („Chcę uwierzyć snom”) z disneyowskiego filmu „Kraina Lodu 2”. 

Zobacz także:

Kasia Łaska podkładała głos pod Elsę tylko w piosenkach. Aktorka wyjaśniła, że w dubbingu wcale nie jest to wyjątkowa sytuacja, gdy inny aktor jest odpowiedzialny za kwestie mówione, a inny za partie śpiewane.

Mój głos jest jaśniejszy od oryginalnego głosu i nie pasował do postaci. To nie pierwszy taki przypadek w historii dubbingu. Mnie to nie smuci, a wręcz cieszę się, że nasza Elsa ma głos cudownej Lidii Sadowej - zdradziła w Q&A na swoim instagramowym profilu.

Katarzyna Łaska – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

W 2021 roku Kasia Łaska znalazła się w ekipie piętnastego sezonu programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Przygodę w rozrywkowym show Telewizji Polsat rozpoczęła od wcielenia się w dwie skrajnie różne postacie. W pierwszym odcinku wcieliła się w jamajską wokalistkę, Dianę King, a w drugim pojawiła się na scenie jako Sam Smith, wykonując przebój „Writing's On The Wall” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Spectre”.

Katarzyna Łaska – Instagram, TikTok

Jak przystało na zdobywającą coraz większy rozgłos artystkę, Kasia Łaska jest obecna w mediach społecznościowych. Jeśli chcecie być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami z jej życia zawodowego i prywatnego, to koniecznie zaobserwujcie jej oficjalny profil w serwisie Instagram (@kasia_laska). Waszej uwadze polecamy także konto Kasi na TikToku (kasia_laska), gdzie znajdziecie chociażby sporo ciekawych filmików ukazujących kulisy jej pracy.