Ostatnio głośno jest o czwartym sezonie „Stranger Things”. Serial jest niezwykle popularny, szczególnie wśród młodych widzów i widzek. Na tyle, że pokolenie Z sprawiło, że piosenka z lat 80. powróciła na pierwsze miejsca list przebojów. I została tam na trzy tygodnie! Dzięki serialowi 63-letnia Kate Bush pobiła trzy rekordy Guinnessa za jednym zamachem! Wow!

Kate Bush – jakie rekordy Guinnessa pobiła?

Pierwszy rekord, jaki udało jej się pobić, to zostanie najstarszą artystką z pierwszym miejscem na brytyjskiej liście przebojów. Pokonała tym samym 76-letnią dziś Cher, która zajmowała przed nią to miejsce (trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów z hitem „Believe” mając 52 lata). Mimo tego wokalistka od razu  pogratulowała Kate na Twitterze. Zwróciła też uwagę na przeszkody, które kiedyś towarzyszyły artystkom w drodze do sukcesu. W tweecie napisała, że kiedyś kobiety nie mogły utrzymać się długo na listach przebojów i musiały walczyć z "ścianą testosteronu".

Drugim rekordem pobitym przez Kate jest okres, który minął od wydania piosenki do momentu osiągnięcia przez nią szczytu na listach przebojów. Artystka ostatni raz pierwsze miejsce zajęła w 1978 roku z utworem „The Kick Inside”. Od tamtego czasu minęły więc 44 lata! To właśnie jest trzeci rekord pobity przez piosenkarkę. – Po prostu nie mogę w to uwierzyć. Numer 1 przez trzeci tydzień. Jesteśmy bardzo podekscytowani! Właściwie, to wszystko wydaje się trochę nierealistyczne – napisała Bush w sieci.

Dzięki wykorzystaniu piosenki w serialu, Kate Bush zarobiła 2.3 miliony dolarów.

Kate Bush fanką „Stranger Things”

Artystka przyznała, że wykorzystanie jej kawałka w serialu sprawiło jej wielką radość, gdyż bardzo lubi „Stranger Things”. – Właśnie skończyłam oglądać serial. Wcześniej widziałam tylko sceny, w których użyta została moja piosenka. Nie wiedziałam, jak rozwinie się historia. Czuję się zaszczycona, że mój utwór został wykorzystany w tym serialu – powiedziała Bush w wywiadzie z BBC. – Nie mogę sobie wyobrazić, jak dużo pracy zostało włożone, aby stworzyć coś na taką skalę. Powstało coś niezwykle spektakularnego.

Oficjalna playlista z czwartego sezonu „Stranger Things” – kopalnia hitów

Fani „Stranger Things” mogą posłuchać oficjalnej playlisty z czwartego sezonu serialu. Oprócz Kate Bush pojawiają się na niej między innymi Metallica, James Taylor czy Rick Derringer. W tym roku ma powstać również wersja na CD i płyta winylowa. Trzeba przy okazji podkreślić, że inne utwory wykorzystane w czwartym sezonie serialu również cieszą się aktualnie ogromną popularnością!

 

Zobacz także: