Po raz 73. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Telewizyjnej rozdała nagrody Emmy, czyli tzw. „telewizyjne Oscary”.  Najwięcej statuetek przyznano serialowi The Crown. Najlepszym miniserialem został Gambit królowej, a komediowym - Ted Lasso. Aktorskie osiągnięcia doceniono przede wszystkim w obsadzie The Crown. Natomiast nagrodę dla najlepszej aktorki w miniserialu zdobyła Kate Winslet. Kogo pokonała?

Emmy 2021 –  Kate Winslet jako najlepsza aktorka w miniserialu

Kate Winslet, która do nagrody Emmy była nominowana już czterokrotnie, zdobyła statuetkę za rolę w serialu Mare of Easttown. Tym samym pokonała konkurencję w osobach Anyi Taylor-Joy (Gambit królowej), Michaeli Coel (Mogę cię zniszczyć) czy Elizabeth Olsen (WandaVision) i Cynthii Erivo (Geniusz). Kate nie ukrywała radości, a pierwszymi słowami, jakie wypowiedziała były:

Mamo, mamo! Oni stoją! O mój Boże, bardzo dziękuję! Ta dekada należy do kobiet, które się wspierają. Ja też was wspieram, oddaję wam hołd i jestem z was dumna!

Aktorka podziękowała wszystkim widzom oraz twórcy serialu - Bradowi Inglesby, do którego zwróciła się bezpośrednio: Stworzyłeś niedoskonałą matkę w średnim wieku i sprawiłeś, że wszystkie w tym okresie poczułyśmy się ważne. Kate pozdrowiła również trójkę swoich dzieci Mię, Joe'go i Beara oraz męża Neda, z którym poznała się właśnie na rozdaniu nagród Akademii Telewizyjnej 10 lat temu. W odniesieniu do swojej rodziny podsumowała: Tak, jestem zwyciężczynią.

Kate Winslet i jej mąż poznali się na rozdaniu nagród Emmy 10 lat temu

W rozmowie z reporterami Kate powiedziała, że tegoroczne Emmy są szczególnym momentem dla niej i jej męża – Neda Rocknrolla (właściwie nazywa się on Edward Abel Smith), których historia miłosna rozpoczęła 10 lat temu podczas 63. ceremonii rozdania tych nagród telewizyjnych. Aktorka otrzymała wówczas statuetkę Emmy dla najlepszej aktorki za rolę w serialu Mildred Pierce. Jak przyznała, nie mogła się wtedy w ogóle skoncentrować na przemówieniu, bo w jednej chwili zakochała się w nowym znajomym - Nedzie i nie była już „na planecie Ziemia”, tylko cały czas myślała właśnie o nim. Kate i Ned są małżeństwem od 9 lat i wychowują wspólnie trójkę wspomnianych dzieci: 20-letnią Mię z małżeństwa Kate z Jimem Threapletonem, 17-lwtniego Joe'go, którego ojcem jest Sam Mendes, i 7-letniego Beara, który jest synem Neda.

Wiedziałam, że spędzę z nim życie, choć dopiero co się poznaliśmy.

„Mare of Easttown” – o czym jest serial?

Siedmioodcinkowy serial możemy od kwietnia oglądać na HBO Go. Śledzimy w nim losy detektywki Mare – w tę rolę wciela się nagrodzona Kate Winslet, która zajmuje się sprawą zniknięcia nastoletniej matki na przedmieściach Filadelfii. Jak wyznała aktorka, zmiany w branży filmowej są widoczne coraz bardziej. Przestaje patrzeć się na kobiety pod względem ich wyglądu, figury, a zwraca się  uwagę na ich zachowanie, decyzje. Obok laureatki Emmy w obsadzie serialu pojawiają się m.in. Julianne Nicholson, Jean Smart, Angourie Rice. Czy powstanie drugi sezon? Na to pytanie na razie nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi.