Zachwycił was serial Mare z Easttown? Nie tylko was! Produkcja z Kate Winslet w głównej roli cieszyła się taką popularnością, że w czasie emisji finałowego epizodu w Stanach Zjednoczonych padły serwery nadawcy, czyli serwisu HBO Max. Na pewno też zastanawiacie się, czy powstanie kolejny sezon Mare of Easttown, choć główny wątek pierwszej części został zamknięty i nic ewidentnie nie wskazuje na to, by twórcy mieli ochotę ciągnąć losy Mare i innych bohaterów dalej. Sama Kate Winslet z przyjemnością raz jeszcze wcieliłaby się w swoją postać: - Bardzo chciałabym znów zagrać Mare. Tęsknię za nią. Naprawdę. To dziwna sprawa, czuję się, jakbym była w żałobie. To była absolutnie cudowna rola... Jest coś bardzo uzależniającego w Mare, bo jest skandaliczna i kochana, i genialna, i prawdziwa. Kochałam ją grać – powiedziała aktorka w rozmowie z TVLine. A co na to twórcy?

„Mare z Easttown” 2. sezon – czy powstanie? Głos zabrali twórcy serialu 

Głos w sprawie ewentualnej kontynuacji serialu Mare z Easttown zabrał również scenarzysta i showrunner produkcji, Brad Ingelsby, który w wywiadzie dla amerykańskiej edycji magazynu ELLE wyznał, że zdecydowałby się na napisanie dalszej historii Mare tylko wtedy, gdy byłby przekonany, że może to zrobić naprawdę dobrze. „Nie zrobiłbym tego tylko dlatego, że mam szansę to zrobić" – dodał scenarzysta. W nawiązaniu do pierwszego sezony Ingelsby dodał, że „musisz w pewnym sensie dać zakończenie, ponieważ w przeciwnym razie publiczność powie: „człowieku, zmarnowałem tyle godzin z mojego życia”. Wiedziałem więc, że zakończenie musi być naprawdę dobre". 

Z kolei Casey Bloys, szef HBO, pytany o ewentualną kontynuację Mare z Easttown nie mówi „nie” 2. sezonowi. Jednak decyzję o nim pozostawia scenarzyście. - Brad Ingelsby fantastyczną robotę i była to świetna współpraca – skomentował Bloys w rozmowie z magazynem Variety. - Jeśli Brad czułby, że ma historię do opowiedzenia, która wydaje się zbliżona do tej, którą stworzył, myślę, że wszyscy byliby na to otwarci. (...) W tej chwili nie ma tej historii, ale kto wie? – dodał szef HBO. 

„Mare z Easttown” – o czym jest serialowy hit HBO?

Serial Mare z Easttown to jeden z najgłośniejszych seriali pierwszej połowy 2021 roku. Pierwszy odcinek miał premierę 19 kwietnia na antenie HBO i na platformie HBO GO. Opowiada on o losach Mare Sheehan, granej przez Kate Winslet, czyli pan detektyw z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa, mierząc się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki jej własnym życiem. Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej z sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość.