Takie sytuacje rzadko się zdarzają. Ostatniego dnia maja, gdy światło dzienne ujrzał finałowy odcinek serialu Mare z Easttown (Mare of Easttown), padł serwery HBO Max w Stanach Zjednoczonych. Wszystko dlatego, że widzowie tak bardzo spragnieni byli wiedzy, jak zakończy się sprawa prowadzona przez główną bohaterkę, w którą wcieliła się Kate Winslet. I choć finał mógł być dla wielu nieco rozczarowujący, i tak warto było na niego czekać. 

HBO Max szybko zareagowało i przeprosiło amerykańskich widzów na Twitterze. Nie znamy jeszcze oficjalnych statystyk, ile osób obejrzało ostatni odcinek Mare z Easttown, ale w obliczu przeciążonych serwerów, można spodziewać się rekordowych liczb. W Polsce finał serialu mogliśmy zobaczyć na platformie HBO GO, która jest jeszcze przed transformacją w HBO Max. Nie wiemy, kiedy dokładnie do niej dojdzie, ale już rok temu pojawiły się informacje, że na pewno wydarzy się to w 2021 roku. Wówczas serwis zasilą nowe, premierowe produkcje. 

„Mare z Easttown” – o czym jest serialowy hit HBO?

Serial Mare z Easttown to jeden z najgłośniejszych seriali pierwszej połowy 2021 roku. Pierwszy odcinek miał premierę 19 kwietnia na antenie HBO i na platformie HBO GO. Opowiada on o losach Mare Sheehan, granej przez Kate Winslet, czyli pan detektyw z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa, mierząc się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki jej własnym życiem. Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej z sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość. 

„Mare z Easttown” to wybitna kreacja Kate Winslet. Kto jeszcze znalazł się w obsadzie? 

Serial Mare z Easttown to nie tylko pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła, ale również wybitne aktorstwo na czele z Kate Winslet, którą nieczęsto mam okazję oglądać na małym ekranie. Ostatni raz było to dekadę temu, a chodzi oczywiście o produkcję, również HBO – Mildred Pierce. Aktorka w wywiadzie dla serwisu Filmweb powiedziała, że cudownie było ponownie wrócić do tego formatu, a do współpracy zachęcił ją scenariusz oraz bohaterka – „niesamowita i złożona postać, będąca sercem tej opowieści”.  

Oprócz Winslet, wielokrotnie nagradzanej za swoje role m.in. Oscarem, Emmy i czterema Złotymi Globami, w obsadzie serialu Mare z Easttown znaleźli się także: Julianne Nicholson (Outsider) jako Lori Ross, najlepsza przyjaciółka Mare z dzieciństwa, Jean Smart (Watchmen) jako Helen, czyli matka Mare, Angourie Rice (Czarne lustro) jako Siobhan Sheehan, nastoletnia córka Mare, Evan Peters (American Horror Story) w roli detektywa Colina Zabela, wezwanego do pomocy Mare w prowadzonym przez nią śledztwie, Guy Pearce (Mildred Pierce) jako Richard Ryan, nauczyciel twórczego pisania i przyjaciel Mare, Cailee Spaeny (Devs) jako Erin McMenamin, wyobcowana nastolatka mieszkająca ze swoim wybuchowym ojcem, David Denman (Outcast: Opętanie) jako Frank Sheehan, były mąż Mare, John Douglas Thompson (Niech gadają) jako szef Mare w Departamencie Policji Easttown, Patrick Murney (Seven Seconds) jako Kenny McMenamin, ojciec Erin, James McArdle (Amonit) jako diakon Mark Burton, Sosie Bacon (Tu i teraz) jako Carrie Layden, matka Drew i była dziewczyna Kevina, Joe Tippett (The Act) jako John Ross, szkolna miłość i mąż Lori, Neal Huff (Prawo ulicy) jako kuzyn Mare, ojciec Dan Hastings, a także Kate Arrington, Ruby Cruz, Eisa Davis, Enid Graham, Justin Hurtt-Dunkley, Izzy King, Mackenzie Lansing, Cameron Mann, Kiah McKirnan, Jack Mulhern, Anthony Norman, Drew Scheid oraz Madeleine Weinstein.

„Mare z Easttown” 2. sezon – powstanie?

Pierwszy sezon Mare z Easttown, który liczy 7 odcinków, kończy się zamknięciem historii, którą śledzimy przez cały sezon. Nie ma więc celowo otwartej furtki do powstania 2. sezonu serialu. Kate Winslet w jednym z wywiadów powiedziała jednak, że nie miałaby nic przeciwko, gdyby losy jej postaci były kontynuowane: - Absolutnie chciałabym zagrać ponownie Mare. Tęsknię już za nią, naprawdę. To przedziwne uczucie, bo czuję się, jakbym była w żałobie. Jest w tej postaci coś uzależniającego, jest kontrowersyjna, kochana, inteligentna i prawdziwa. Uwielbiałam ją grać.