Słyszeliście o zjawisku jakim jest binge-watching? Jeśli uwielbiacie oglądać seriale, a najlepiej kilka odcinków z rzędu, to na pewno, bo właśnie na tym to polega. Im bardziej popularne stały się platformy streamingowe takie jak Netflix czy HBO GO, tym, bardziej binge-watching rósł w siłę. I trudno się dziwić, skoro pojawiające się na nich produkcje można oglądać w całości, bez konieczności wyczekiwania kolejnego odcinka przez tydzień, jak kilkanaście lat temu w telewizji (choć akurat my dostrzegamy w tym nadal jakiś urok, ale urodzeni na początku lat 90. już tak mają). Oglądanie seriali, jak wciągające jak mało co, jest również bardzo czasochłonne. I jeśli akurat nie macie przed sobą wolnego weekendu, obejrzenie 10 godzinnych odcinków w ciągu tygodnia naraz raczej graniczy z cudem.

Zastanawialiście się kiedyś, ile czasu dokładnie zajmuje wam oglądanie ulubionych tytułów? Jest spore prawdopodobieństwo, że tak. Biorąc to pod uwagę, analitycy Picodi.com postanowili podliczyć, ile czasu należy przeznaczyć na zobaczenie kilkudziesięciu najpopularniejszych serialowych tytułów w historii, wybierając produkcje z najwyższymi ocenami rankingu na serwisie IMDb i z największą ilością widzów. Co się okazało?

Ile czasu zajmie obejrzenie najbardziej kultowych seriali? Te produkcje w całości trwają nawet ponad 300 minut! 

Serialem wszech czasów jest bez wątpienia produkcja Simpsonowie, która jest cały czas realizowana i liczy już prawie 700 odcinków. A to oznacza, że wiąże się z tym ogromna ilość czasu, jaką trzeba byłoby poświęcić na nadrobienie wszystkich dotychczasowych. Analitycy Picodi.com wyliczyli, że to 322 godziny i 16 min. Niewiele mniej zajmie obejrzenie wszystkich 327 odcinków serialu Supernatural – 245 godzin i 44 minut, a ponad 130 minut trwa 177 odcinków serialu Dr House. Myślicie o nadrobieniu serialu W garniturach? Seans 134 odcinków zajmuje w sumie 97 godzin i 54 minuty. Na 250 odcinków słynnych Przyjaciół trzeba z kolei poświęcić 88 godzin i 19 minut.

Ile czasu zajmie obejrzenie wszystkich sezonów „Gry o tron”?

Na pewno wielu z was chodzi po głowie zobaczenie w końcu Gry o tron. Okazuje się, że 73 odcinku trwają łącznie 70 godzin i 14 minut. Fani Breaking Bad na obejrzenie całości, czyli 62 odcinków poświęcili 49 godzin i 31 minut, a gdyby chcieli skusić się na powiązany z nim spinn-off, czyli Better Call Saul to muszą wiedzieć, że zajmie im to niecałe 41 godzin, mając na uwadze fakt, że serial nadal jest kręcony. Gdyby ktoś miał czas i chciał nadrobić dotychczasowe sezony Domu z papieru, zanim światło dzienne ujrzy ostatnia, piąta część, niech będzie gotowy na seans trwający w sumie 24 godziny 14 minut. Praktycznie tyle samo, co 26 odcinków serialu Dark.

Najkrótsze seriale z listy najbardziej docenianych to produkcje, które doczekały się jednego sezonu, czyli Czarnobyl: 5 odcinków i 5 godzin 27 minut oraz 7-docinkowy Gambit królowej trwający 6 godzin 35 minut. Zbierający dane pokusili się nawet o zliczenie, ile zajęłoby obejrzenie wszystkich tytułów z listy. I byłoby to 2806 godzin, czyli niecałe pół roku oglądania z przerwą jedynie na sen.