O Kate Winslet jest ostatnio głośno z powodu serialu Mare z Easttown, w którym aktorka zagrała główną rolę. Historia pani detektyw z małego miasteczka prowadzącej skomplikowane śledztwo, a przy okazji mierzącej się z pokłosiem wydarzeń z przeszłości, cieszyła się wśród widzów taką popularnością, że podczas emisji finałowego odcinka w Stanach Zjednoczonych padły serwery nadawcy, czyli platformy HBO Max.

Postać Mare była okazją do rozmowy aktorki z magazynem The New York Times nie tylko o swojej postaci i o tym, jak dbała o to, by jej postać była naturalna i wiarygodna, ale również o roli, która przyniosła jej największą popularność lata temu, czyli oczywiście Rose z Titanica.

Kate Winslet wyznała, że udało jej się zatrzymać jedną rzecz z planu kultowego obrazu w reżyserii Jamesa Camerona. I były to kolczyki Rose. Niestety, Kate zdradziła, że zgubiła jeden kolczyk. Trzeba przyznać, że to dość smutna, choć zarazem zabawna historia. Jeżeli bowiem oglądaliście Titanica – a na pewno tak, bo kto nie oglądał – to doskonale pamiętacie, że Rose otrzymała od narzeczonego naszyjnik z diamentem o nazwie Serce Oceanu, który był warty krocie. I choć biżuteria przeżyła katastrofę statku razem z bohaterką, wszyscy tkwili w przekonaniu, że zatonęła podobnie jak ukochany Rose, Jack (grany przez Leonardo DiCaprio). Wątek zagubionej biżuterii jest zatem Kate Winslet dość bliski. Kto wie, może losy zaginionego kolczyka również owiane są tajemnicą?