Od premiery Titanica minęło ponad dwadzieścia lat. Mimo to, film Jamesa Camerona wciąż utrzymuje się na liście najbardziej kasowych produkcji wszech czasów i zdobywa serca kolejnych, coraz to młodszych pokoleń. Titanic ciągle wzbudza wiele emocji –część fanów nadal nie może zaakceptować tego, że Jack musiał umrzeć. Dlaczego Rose nie przesunęła się odrobinę i nie zrobiła dla niego miejsca na dryfujących drzwiach? Tego wciąż nie wiemy. Niedawno odkryto jednak inne, równie interesujące fakty związane z opartą na faktach produkcją. Okazało się bowiem, że Titanic miał mieć inne zakończenie – jeszcze bardziej wzruszające, niż to oryginalne.   

„Titanic” ma 20 lat! Tych rzeczy o kultowym filmie prawdopodobnie nie wiedzieliście! >>>

Titanic miał mieć inne zakończenie! Wycięta scena finałowa jest bardzo wzruszająca!

Niedawno trafiła do sieci wycięta z Titanica scena, która przedstawia zupełnie inne zakończenie, niż to, które wszyscy doskonale znamy. Widzimy w niej wyczerpaną, zdezorientowaną Rose, która przechodzi między ocalonymi pasażerami promu – wśród nich znajduje się między innymi mała dziewczynka, którą Cal (czarny charakter tej historii) porwał, aby dostać się do szalupy ratunkowej. W tej wersji zakończenia pojawił się również Joseph Bruce Ismay – dyrektor zarządzający White Star Line, którego wiele osób oskarżało o doprowadzenie do katastrofy Titanica. Tutaj, w przeciwieństwie do oryginalnego zakończenia, Ismay zmuszony był spojrzeć prosto w oczy cudem ocalałym pasażerom statku, którzy właśnie stracili swoich bliskich.

Wyciętą z Titanica scenę możecie obejrzeć w naszej galerii (na górze strony). Czy waszym zdaniem właśnie tak powinien wyglądać finał legendarnej produkcji? Którą z tych scen powinien wybrać James Cameron – usuniętą czy oryginalną?

Leonardo DiCaprio i Kate Winslet uratowali życie ciężko chorej kobiecie >>>