Ta dwójka jest najlepszym przykładem tego, że prawdziwa przyjaźń możliwa jest także w show-biznesie. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet poznali się ponad 20 lat temu na planie jednego z najważniejszych filmów w ich dorobku, Titanica w reżyserii Jamesa Camerona i od tamtej pory pozostają w bardzo bliskich relacjach. Oczywiście niejednokrotnie próbowano z nich zrobić parę, nawet całkiem niedawno, kiedy widziano ich razem na wakacjach, jednak zarówno Leo, jak i Kate, nigdy wyraźnie nie dali nam do zrozumienia, by faktycznie uważać, że coś jest między nimi na rzeczy. 

ZOBACZ TAKŻE: Tom Hardy zrobił sobie tatuaż w hołdzie Leonardo DiCaprio! >>> 

Aktorzy, którzy zagrali również razem w filmie Droga do szczęścia Sama Mendesa, od kiedy tylko się poznali, kibicują sobie wzajemnie i przeżywają mocno każdy sukces. Można było to zauważyć choćby podczas gali rozdania Oscarów 2016, kiedy to Leo w końcu odebrał statuetkę dla najlepszego aktora, a Kate nie kryła wzruszenia tym wydarzeniem, co udało się uchwycić kamerom. 

ZOBACZ TAKŻE: „Titanic” ma 20 lat! Tych rzeczy o kultowym filmie prawdopodobnie nie wiedzieliście! >>> 

Nie dość, że Kate i Leo wspierają się nawzajem, to jeszcze z przyjemnością pomagają innym.na Na przykład Gemmie Nuttall. Brytyjka dowiedziała się swojej chorobie - nowotworze złośliwym jajnika - kiedy była w początkowej fazie ciąży. Postanowiła wtedy, że nie może poddać się leczeniu, bo mogłoby zagrozić dziecku. Zdrowa dziewczynka przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży, ale niestety u jej mamy wykryto przerzuty - okazało się, że nowotwór zaatakował też szyjkę macicy. Lekarze dawali Gemmie od 6 do 12 miesięcy życia, nawet po podjęciu terapii. Wtedy rodzina Brytyjki znalazła klinikę w Niemczech, która mogłaby być ostatnią deską ratunku. Niestety - koszt leczenia wynosił ok. 300 tysięcy funtów. Bliscy Gemmy zdecydowali się zorganizować zbiórkę pieniędzy, a nagle do akcji przyłączyła się Kate Winslet, angażując następnie także Leonardo DiCaprio. Zaoferowali oni pomoc finansowa na terapię - wpadli na pomysł, że zorganizują aukcję charytatywną, podczas której będzie można wylicytować kolację z ich udziałem. W efekcie udało się zebrać potężną sumę, bez problemu wystarczającą na terapię, która jak się okazało po 5 miesiącach, przyniosła rewelacyjne efekty i całkowitą poprawę stanu zdrowia Gemmy.