Udany seks zazwyczaj zaczyna się od udanej gry wstępnej. A jeżeli nie, to powinien! Gra wstępna do bardzo ważny etap intymnego zbliżenia. I jak już sama nazwa skazuje, jej celem jest przygotowanie ciała i zmysłów do stosunku. Jakiś czas temu badacze z Uniwersytetu w Kansas postanowili przeprowadzić eksperyment, na podstawie którego zamierzali dowieść, że gra wstępna ma sens. Wybrali do niego 39 mężczyzn i 49 kobiet, mających za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań z kwestionariusza. Badania wykazały, jak możecie się domyślać, że gra wstępna jest o wiele ważniejsza dla płci żeńskiej. Nie dziwne więc, że kobiety potrzebują 20-30 minut do osiągnięcia satysfakcji seksualnej, a mężczyznom wystarczy ich zaledwie 3.

Z czysto biologicznego punktu widzenia, to gra wstępna pobudza po prostu hormony, które powodują zmiany fizjologiczne niezbędne do prawidłowego przebiegu zbliżenia seksualnego, pozwala na odpowiednie nawilżenie waginy oraz wypełnienie krwią ciał jamistych przyrodzenia. Jak w takim razie efektywnie (i efektownie) spędzić czas, zanim dojdzie do stosunku? Co robić, po jakie przyrządy sięgać, aby sprawić przyjemność sobie oraz partnerowi? Oto 5 sposobów na udaną grę wstępną, które naprawdę działają!

Sposoby na udaną grę wstępną

Długie pocałunki

Usta są jednym z najbardziej erogennych miejsc naszego ciała, a pocałunek wyostrza nasze zmysły, dzięki czemu doznania w trakcie seksu stają się bardziej intensywne. Co więcej, podczas całowania dochodzi do wydzielania się oksytocyny, dopaminy oraz serotoniny. Są to związki redukujące poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Całowanie powoduj więc nie tylko rozluźnienie, ale również skutecznie prowadzi do pobudzenia seksualnego. Na pewno macie miejsca, w których lubicie być całowane. Jeśli twój partner jeszcze do nich nie dotarł, czas skutecznie go nakierować. 

Zabawki erotyczne

Jeśli wydawało ci się, że zabawki erotyczne to fun tylko do zabawy w pojedynkę, to tak, tylko ci się wydawało! Okazują się one bardzo pożyteczne dla obojga kochanków i świetnie sprawdzają się właśnie w ramach gry wstępnej. Nie wiecie, co się sprawdzi? Sprawdźcie kilka propozycji, o których jakiś czas temu pisaliśmy. To absolutne bestsellery erotyczne, czyli te zabawki, które najczęściej kupują Polki i Polacy!

Zacznij już od rana!

Gra wstępna wcale nie musi zaczynać się tuż przed stosunkiem. Możecie rozpocząć ją już z początkiem dnia, bez względu na to, czy mieszkanie razem, czy nie. Jeżeli nie, to dobrym pomysłem na grą wstępną mogą być pikantne rozmowy czy wiadomości pozostawiane przez kochanków w ciągu dnia. Takie SMSy, krótkie rozmowy telefoniczne czy papierowe liścik w ciągu dnia perfekcyjnie działają na wyobraźnię i budują nastrój!

Poznaj swoje ciało

Mimo że masturbacja wciąż pozostaje tematem tabu, to jest ona jedynym sposobem na poznanie swojego ciała. Jeśli ty sama nie poznasz swoich czułych punktów, twój partner będzie miał trudności z ich odgadnięciem. I tu znowu niezwykle pomocne będą zarówno gadżety erotyczne gwarantujące satysfakcję, które pozwolą ci na „zbadanie” ci na odkrycie wszystkich najczulszych punktów. Wolisz, aby to twój partner lepiej zagłębił się w twoje najczulsze miejsca? Nie ma lepszego pomysłu na udaną grę wstępną, niż badanie własnych ciał! 

Mów do mnie teraz!

Gra wstępna jest zabawą, w której wszystkie chwyty są dozwolone (oczywiście, za przyzwoleniem obojga partnerów!), dlatego nie ograniczajcie się! Eksperymentujcie z różnymi technikami i dodatkami. Niech wasza gra wstępna będzie świetną zabawą, a nie jedynie przygotowaniem ciała do stosunku seksualnego. Podczas gry wstępnej bardzo istotna jest rozmowa. Powiedzcie sobie, co lubicie, czego oczekujecie, co was podnieca i jakie są wasze fantazje. I choć to gesty są ważniejsze i skuteczniejsze niż słowa, te bynajmniej nie zaszkodzą, a tylko mogą pomóc. 

Zobacz także:

Bawcie się dobrze!